کد خبر : ۳۴۸۶۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حمایت دولت از بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های خورشیدی در سمنان

سمنان- معاون امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به نیاز استان در تامین انرژی پاک گفت: حمایت دولت از بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های خورشیدی در سمنان در دستور کار قرار دارد.

حمایت دولت از بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های خورشیدی در سمنان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی رضا شریفی نژاد در مراسم بهره برداری از یک طرح حوزه انرژی خورشیدی در دیوان محاسبات استان سمنان به میزبانی این اداره کل، ضمن بیان اینکه در بعد نیروگاه کوچک در حد پنج کیلووات زمینه برای پرداخت تسهیلات در دستور کار است، ابراز کرد: حمایت دولت از بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های خورشیدی در سمنان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه انرژی خورشیدی ظرفیت خاص سمنان است، تاکید کرد: این استان با توجه به شرایط اقلیمی بیشترین روزهای آفتابی را در سال دارد لذا می بایست از این ظرفیت خدادادی و طبیعی کمال بهره را برد.

معاون اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه باید از سوخت های فسیلی به سمت سوخت های تجدید پذیر و نو حرکت کنیم، ابراز کرد: دو نیروگاه ۱۰ مگاواتی تولید انرژی خورشیدی در استان در دست اقدام است که به زودی زمینه جذب تسهیلات آن نیز فراهم می شود.

شریفی نژاد با بیان اینکه انرژی یکی پتانسیل های کشور است و هرچقدر بتوانیم انرژی تجدید پذیر را تقویت کنیم درواقع توان اقتصادی کشور را تقویت می کنیم، گفت: نیروگاه های خورشیدی در سمنان و دامغان در دست احداث هستند.

مهر

 

کلید واژه :

حمایت دولت

،

احداث نیروگاه های خورشیدی

ثبت نظرات
captcha