کد خبر : ۳۴۸۶۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش بیش از 4 برابری کشت مکانیزه نخود در جوانرود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوانرود گفت: در هفت سال گذشته کشت محصولات غلات مکانیزه از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار به هفت هزار و ۴۰۰ هکتار و کشت محصول نخود مکانیزه…

افزایش بیش از 4 برابری کشت مکانیزه نخود در جوانرود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن ویسی  گفت: همچنین ۲۳۱ هکتار ایجاد و توسعه کشت های بی خاک ورزی، ۱۱ هکتار محصول زعفران و ۱۰ هکتار محصول کلزا در این شهرستان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی در راستای حرکت به سمت جهش تولید است، اظهارداشت: در این مدت نیز ۳۰۰ راس به واحدهای پرواربندی میش داشتی، ۲۰۰ راس به واحدهای پرواربندی بره، پنج مورد به واحدهای مرغداری تخم گذار و یک واحد پرورش مرغ مادر ۲۵ هزار قطعه ای به واحدهای دام و طیور این شهرستان اضافه شده است.

ویسی خاطرنشان کرد: در بخش باغبانی نیز در مدت یادشده ۵/۵ هکتار باغات مدرن احداث و هفت دهم هکتار نیز در دست اجرا و همچنین سه دهم هکتار گلخانه احداث و یک هکتار هم در دست اجرا است.

وی به اقدامات انجام گرفته در هفت سال گذشته در بخش حفظ نباتات اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ هکتار کنترل بیولوژیکی دفع آفات زراعی (استفاده از زنبور براکون در کنترل کرم پیله خوار نخود ) ۲۵ هکتار استفاده از تله های فرمونی در کنترل آفات باغی و ۹۵ هکتار کنترل آفات ملخ در سطح روستاهای شهرستان جوانرود انجام گرفته است.

مدیر جهادکشاورزی جوانرود در ادامه به توسعه اجرای آبیاری تحت فشار در دولت تدبیر و امید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۳۱۰ هکتار آبیاری تحت فشار در سطح روستاها اجرا شده است.

ویسی افزود: از این میزان آبیاری تحت فشار ۱۰۰ هکتار شبکه آبیاری قطره ای، ۱۵۰ هکتار سیستم قطره ای انفرادی و ۶۰ هکتار آبیاری بارانی در سطح روستاهای شهرستان جوانرود اجرا شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۶۳۷ هکتار از زمین های کشاورزی و باغی این شهرستان زیرپوشش آبیاری تحت فشار رفته است.

شهرستان جوانرود ۲۰ هزار هکتار زمین زارعی و سه هزار و ۵۰۰ هکتار باغ دارد.

جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است. 

ایرنا

 

کلید واژه :

کشت مکانیزه نخود

،

جوانرود

ثبت نظرات
captcha