کد خبر : ۳۴۸۶۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح ۷۵ طرح کشاورزی در استان تهران

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: ۷۵ طرح کشاورزی به ارزش ۶۱۰ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت آماده بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح ۷۵ طرح کشاورزی در استان تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «کریم ذوالفقاری»  گفت: با افتتاح این پروژه ها برای ۴ هزار و ۱۴۵ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها بیش از ۲۳ هزار تن به میزان تولیدات بخش کشاورزی استان افزوده می شود.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح ها ۳۱ هزار و ۱۰۰ تن به میزان فرآوری در بخش صنایع تبدیلی افزوده می شود و همچنین یک هزار و ۳۴۷ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری مجهز می شود.

ذوالفقاری تاکید کرد: همچنین ۱۳ هزار و ۲۳۵ متر کانال و لوله گذاری در اراضی کشاورزی استان تهران احداث می شود که از این میزان ۹ پروژه گلخانه ای به مساحت ۳۳۷ هزار متر مربع است که بیش از ۱۰ هزار تن تولید سبزی و صیفی در سال را بدنبال خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: از ۶۱۰ میلیارد و ۹۸۵ میلیون تومان سرمایه گذاری که برای اجرای این پروژه ها صورت گرفته، ۵۵۲ میلیارد تومان آن آورده بخش خصوصی، بیش از ۳۰میلیارد تومان تسهیلات از منابع بانکی مختلف و ۲۹ میلیارد تومان اعتبارات دولتی بوده که برای زیر ساخت ها هزینه شده است.

به گفته ذوالفقاری، در هفته دولت ۵۳ طرح آب وخاک، ۱۲ پروژه درحوزه تولیدات گیاهی، ۷ پروژه در حوزه تولیدات دام و طیور و آبزیان و ۳پروژه در قالب پروژه های صنایع غذایی و تکمیلی آماده بهره برداری افتتاح می شود.

استان تهران دارای ۱۸۷ هزار هکتار اراضی کشاورزری است.

ایرنا

 

کلید واژه :

افتتاح

،

طرح های کشاورزی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha