کد خبر : ۳۴۸۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه در دیماه سال جاری

ارومیه - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از بهره برداری کامل پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه به طول ۳۶ کیلومتر دیماه امسال خبر داد.

افتتاح پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه در دیماه سال جاری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی مصطفوی با بیان اینکه امسال شاهد احیا کامل دریاچه ارومیه خواهیم بود، افزود: میاندوآب یکی از شهرهایی است که به صورت مستقیم با موضوع دریاچه ارومیه در ارتباط بوده و تحت تأثیر قرار گرفته است و امیدواریم با افتتاح پروژه انتقال آب به طول ۳۶ کیلومتر که در دی ماه اتفاق می افتد شاهد احیای کامل دریاچه ارومیه باشیم.

وی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه یک پروژه ملی است نه استانی، اظهار کرد: در موضوع دریاچه ارومیه، موضوعات محیط زیستی نیز مطرح است و به نوعی می توان آن را جهانی دانست.

مصطفوی در ادامه با بیان اینکه بخشداری بکتاش دومین بخش افتتاح شده در دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی است، افزود: پس از ۱۰ سال در سطح استان دو بخش فیرورق خوی و بکتاش میاندوآب تصویب و افتتاح شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال ۶۲۴پ روژه عمرانی و اقتصادی افتتاح و کلنگ زنی می شوند، گفت: برای افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم میاندوآب در مجلس، امام جمعه و فرماندار میاندوآب بخشداری بکتاش از امروز به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد.

این پروژه مهمترین پروژه شهرستان در هفته دولت امسال است که افتتاح می شود و از امروز تعداد بخش های میاندوآب چهار بخش می شود

همچنین در اولین روز از هفته دولت و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی زمین چمن فوتبال شهر چهاربرج، مرکز بخش مرحمت آباد میاندوآب به بهره برداری رسید.

زمین چمن فوتبال چهاربرج از پروژه های شهرداری بوده که با صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آماده بهره برداری شده است.

مهر

 

کلید واژه :

انتقال آب

،

دریاچه ارومیه

ثبت نظرات
captcha