کد خبر : ۳۴۸۶۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از ۳ محصول جدید کارخانه نوآوری

3 محصول حاصل فعالیت تیم های استارت آپی در کارخانه نوآوری آزادی به مرحله تولید و بهره برداری رسید.

بهره برداری از ۳ محصول جدید کارخانه نوآوری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی عظیمیان مدیرکارخانه نواوری آزادی اظهار کرد: بنا داشتیم که تابستان امسال برخی محصولاتی که در کارخانه نوآوری به بهره برداری می رسند را رونمایی کنیم که به دلیل شیوع اپیدمی کرونا در کشور این موضوع اتفاق نیافتد.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه برخی محصولات حاصل فعالیت تیم های استارت آپی به مرحله تولید و بهره برداری رسیدند نیاز بود که آنها را در چندین بخش معرفی کنیم.

مدیر کارخانه نوآوری آزادی با اشاره به بخش اول محصولات به بهره برداری رسیده توسط تیم های استارت آپی در کارخانه گفت: سامانه مدرسه آنلاین سلامت، سامانه مدیریت ساعت کاری و ارزیابی کیفی کارمندان، زخم پوش های ساخته شده از نانو الیاف از جمله این محصولات به شمار می روند.

جزئیات فعالیت تیم های استارت آپی و محصولات آنها که به تازگی در کارخانه نوآوری به بهره برداری رسیده به شرح زیر است:

مدرسه آنلاین سلامت

یکی از این محصولات که حاصل یک تیم استارت آپی است مربوط به طراحی «سامانه جامع آموزش سلامت» برای رفع نیازهای آموزشی دانشجویان، فارغ التحصیلان، اعضای هیات علمی حوزه علوم سلامت، مراکز آموزشی، انجمن ها و دانشگاه های علوم پزشکی می شود. در این سامانه امکان تعریف و مدیریت دوره های آموزشی و پشتیبانی از سیستم آموزشی Scrum، وجود دارد.

همچنین در این سامانه امکاناتی مانند ثبت نام در دوره، پرداخت آنلاین و صدور فاکتور برای شرکت کنندگان، سیستم های مختلف ایجاد تخفیف، مشاهده فیلم های آموزشی، گفتگوی اساتید و دانشجویان، امتیازدهی به دوره ها، تعریف و برگزاری آزمون آنلاین و Real Time، صدور کارنامه آنلاین، طراحی گواهینامه اختصاصی برای هر دوره به صورت مجزا توسط نرم افزار متصل به پلتفرم، صدور گواهی الکترونیکی با قابلیت استعلام از طریقQR Code ، قابلیت پیاده سازی پلتفرم برای مراکز مشابه (هسته قابل حمل)، امکان ارسال و دریافت تیکت پشتیبانی، سیستم خودکار تسهیم واریزی با برگزارکننده دوره، اختصاص صفحه مجزا ویژه هر مرکز آموزشی، مهیاست.

کاربران این سامانه آموزش پزشکی، می توانند از امکاناتی مانند کلاس آنلاین با قابلیت های ارتباط دیداری و شنیداریِ اساتید و دانشجویان، نمایش اسلاید، اشتراک صفحه نمایش رایانه، وایت برد، پخش فایل های صوتی و تصویری، اشتراک فایل، برگزاری آزمون آنلاین و Real Time ، صدور گواهی الکترونیکی با قابلیت استعلام، امکان دسترسی به فیلم ضبط شده کلاس و فایل های برنامه پس از برگزاری کلاس آنلاین، بهره مند شوند.

این سامانه مرجع اطلاع رسانی دوره های بازآموزی پزشکان و متخصصین علوم پزشکی در جهت جلوگیری از سردرگمی و جستجوهای متعدد شاغلین حوزه پزشکی است. همچنین این سامانه امکان دسترسی آسان به دوره های آموزشی دارای امتیاز بازآموزی برای تمدید مجوز نظام پزشکی را فراهم می کند.

از دیگر امکانات سامانه، می توان به ارائه خدمات به سایر مراکز آموزشی و دانشگاه های علوم پزشکی به شکل اختصاصی متناسب با هر مرکز به صورت وب سرویس، اشاره کرد. این استارت اپ خروجی موفق شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا در کارخانه محسوب می شود.

مدیریت ساعت کاری و ارزیابی کیفی کارمندان

یک تیم استارت آپی، از شرکت های زیر مجموعه یکی از شتابدهنده های کارخانه نوآوری نیز سامانه ای برای مدیریت دورکاری طراحی و تولید کرده اند. این سامانه بسـتر ارزیابی عملکرد ساعتی را به صورت هوشمند برای تیم ها به ارمغان می آورد.

این سامانه با تشکیل دادن جدول زمانی افراد و فعالیت های صورت گرفته توسط آنها، به صورت کاملاً خودکار، کمک می کند تا فرآیند گزارش دهی ساده تر و دقیق تر گردد و دیگر نیازی به گزارش دهی طاقت فرسا و زمان بر نباشد. همچنین این سامانه می تواند به واسطه استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین، عملکرد افـراد تیم را برمبنای حوزه کاری محاسبه کند که این مسئله به بهبود تصمیم گیری و عملکرد تیمی کمک می کند.

زخم پوش های ساخته شده از نانو الیاف

یکی از شرکتهای کارخانه نوآوری، پانسمان زخم های مزمن (مانند سوختگی و دیابت) بر اساس نانو الیاف تولید می کند. این محصول طرح برگزیده چالش ملی زخم پوش زخم پای دیابتی برگزار شده توسط مرکز ichallenge ستاد نانو است و همچنین توسط ستاد توسعه فناوری نانو مورد تقدیر قرار گرفته است.

پانسمان های مذکور با استفاده از فناوری نانوالیاف، سلولز باکتریایی تولید می شود، که ساختار نانوالیاف آن خواص ویژه ای برای درمان بهتر زخم فراهم می کند. «شفاف بودن و مدیریت بهتر درمان»، «جلوگیری از ورود میکروارگانیسم ها و ورود اکسیژن مورد نیاز به سطح زخم»، «افزایش سرعت درمان زخم»، «کاهش هزینه های درمان و هزینه کمتر محصول»، «کاهش درد بیمار با استفاده از درمان مرطوب» و «جذب خون بالای پانسمان» از ویژگی های ممتاز این فناوری است. تست های کارایی و حیوانی این محصول انجام شده اند و مجوز نانومقیاس آن نیز کسب شده است.

پس از سپری کردن روال مجوز سازمان غذا و دارو، این محصول وارد بازار می شود.

مهر

 

کلید واژه :

کارخانه نوآوری

،

محصول جدید

ثبت نظرات
captcha