کد خبر : ۳۴۸۶۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از 73 پروژه توزیع برق سمنان در هفته دولت

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح و بهره برداری از 73 پروژه صنعت توزیع برق استان در هفته دولت خبر داد.

بهره برداری از 73 پروژه توزیع برق سمنان در هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدمحمد موسوی زاده اظهار کرد: برای آماده سازی این پروژه ها افزون بر 276 میلیارد و 916 میلیون ریال هزینه شده است.

وی از بهره برداری 11 پروژه توزیع برق استان با اعتبار 1.8میلیاردتومان در حوزه روستایی خبر داد و افزود: 6 پروژه روشنایی معابر با اعتباری حدودا 1.5 میلیارد تومانی، 22 پروژه بهینه سازی، 34 پروژه توسعه ای با اعتباری افزون بر 16.5 میلیارد تومان و...از جمله پروژه های آماده افتتاح در هفته دولت امسال است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به فعالیت های عمرانی این شرکت در یک سال اخیر اضافه کرد: از هفته دولت سال قبل تا هفته دولت امسال در مجموع بیش از 53 میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت توزیع برق این استان انجام شده است.

وی از جذب افزون بر 6 هزار و 680 مشترک جدید در یک سال اخیر خبر داد و افزود: در این مدت 19 کیلومتر شبکه زمینی و 188 کیلومتر شبکه هوایی در صنعت توزیع برق استان عملیاتی شده است.

موسوی زاده از برق دار شدن 107 حلقه چاه کشاورزی دیگر در این استان خبر داد و با اشاره به تحول در توزیع برق استان در چند دهه اخیر و خصوصا در هفت دولت تدبیر و امید گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر تا کنون افزون بر 312 میلیارد تومان سرمایه گذاری در توزیع برق استان صورت گرفته است.

وی از گذر موفق و بدون اعمال خاموشی از پیک بار تابستان امسال به عنوان یک دستاورد مهم در توزیع برق نام برد و اظهار کرد:  نیاز واقعی برق استان در پیک بار امسال با 2.1درصد رشد به 620 مگاوات رسیده بود. البته مصرف واقعی برق استان در پیک بار 500مگاوات بوده و خوشبختانه میزان مصرف انرژی استان که هر ساله 5 تا 6درصد رشد داشت امسال برای دومین سال پیاپی با ثبت رشد 1.26درصدی موفقیت بزرگی به دست آورد.

این مدیر مسوول با اشاره به فعالیت های آموزشی در قالب پویش های انجام شده تصریح کرد: گذر از پیک مصرف تابستان امسال  در این استان پهناور را به پشتوانه مدیریت مصرف که از آن به مثابه نیروگاه مجازی صنعت برق یاد می شود محقق کردیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان میانگین رشد مصرف در دنیا را سه درصد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال میزان رشد مصرف در استان با همکاری بسیار مناسب مردم و مشترکین بخش صنعت و کشاورزی به عدد بسیار مناسب 1.26 رسید.


وی گذر موفق و بدون اعمال خاموشی از پیک بار را مرهون همراهی صنایع بزرگ، واحدهای صنعتی و بخش کشاورزی ارزیابی و تصریح کرد: کاهش ساعات کاری ادرات و بیش از همه همکاری مردم در صرفه جویی از دیگر عوامل موثر در این گذر بدون اعمال خاموشی بوده است.

وی از بسته های تشویقی توزیع برق به عنوان موثر دیگر در کاهش مصرف در دوره پیک امسال نام برد و گفت: سال گذشته افزون بر 1.5 میلیارد تومان هدیه به مشترکین کم مصرف در استان دادیم و امسال نیز این رقم به مراتب بیشتر خواهد بود.

موسوی زاده بر لزوم تلاش در جهت تغییر رفتار مصرف در بین مردم تاکید و اظهار کرد: متاسفانه وضعیت بهره وری در کشور ما چندان مناسب نیست و در این حوزه نیازمند فعالیت آموزشی و فرهنگی بیشتری هستیم.

وی با اشاره به مصرف بالای انرژی در کشور خاطرنشان کرد: شوربختانه شدت مصرف انرژی در کشور ما 4.4برابر دنیا است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از برق دار شدن آخرین روستای این استان در شهرستان مهدیشهر خبر داد و گفت: البته روستای قالیباف در گرمسار آخرین روستای بدون برق استان بوده که تقریبا هشت سال پیش از این برق دار شده اما در برخی مناطق روستاهایی گاه با جمعیت زیر پنج خانوار و یا روستاهای فصلی وجود دارد که برق رسانی به آنها انجام نشده است. اگرچه استان سمنان روستای بدون برق دیگر ندارد و حتی در برخی مناطق و در مسیر عبور شبکه گاه با تلاش همکاران برای روستاهای تک خانوار هم این خدمات ارائه شده است.
موسوی زاده عنوان کرد: هیچ روستای دارای سکنه ای که در لیست روستاهای وزارت کشور باشددر این استان وجود ندارد که از نعمت برق بی نصیب مانده باشد.


ایسنا

کلید واژه :

بهره برداری

،

پروژه توزیع برق

،

سمنان

ثبت نظرات
captcha