کد خبر : ۳۴۸۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای ۱۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در خراسان جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در استان اجرا شده که از…

اجرای ۱۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید رضا حسینی افزود: به هر متقاضی نصب پنل خورشیدی از طرف کمیته امداد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای نصب خریداری و تجهیزات پرداخت می شود که از این میزان پنج میلیون تومان بلاعوض است.

وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق به صورت تضمینی برق تولیدی نیروگاه های نصب شده برای مددجویان را ۲۰ ساله خریداری می کند که هر کیلو وات به قیمت هزار و ۴۰ تومان از متقاضی خریداری می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار داشت: در کشور چهار هزار و ۳۸ نیروگاه خورشیدی با همکاری کمیته امداد راه اندازی شده که ۳۲۹ نیروگاه در خراسان جنوبی بوده است.

وی عنوان کرد: از مجموع نیروگاه های خورشیدی که در استان در حال اجرا است، ۱۸۹ نیروگاه اجرا شده اما ۱۶۱ نیروگاه به شبکه وصل شده است.

حسینی با اشاره به تفاهم نامه راه اندازی هفت هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان که در سفر خرداد امسال رییس سازمان برنامه و بودجه به استان امضا شد، گفت: این تفاهم نامه بین کمیته امداد، استانداری خراسان جنوبی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صندوق کارآفرینی امید منعقد شد.

وی گفت: براساس این تفاهم مقرر شد ۱۰ میلیون تومان از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ۱۰ میلیون تومان نهادهای حمایتی، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و ارائه تسهیلات به مددجویان امداد پرداخت شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون سه هزار نفر متقاضی شناسایی و به شرکت برق معرفی شدند که ۷۰۰ نفر به تایید شرکت برق رسیدند.

رویداد ملی صنایع روستادوست به زودی برگزار می شود

وی گفت: رویداد ملی صنایع روستادوست با هدف شناسایی فرصت های جدید و نوآورانه اشتغال در مناطق روستایی به زودی در استان اجرا می شود و این رویداد از سوی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور به تمامی استانداران برای اجرا ابلاغ شده است.

وی تقویت بهره وری در تولید و توسعه اشتغال در مناطق محروم را از اهداف این رویداد ذکر کرد و افزود: حمایت از مخترعان، صاحبان ایده های صنعتی نوآورانه، شرکت های دانش بنیان و سایر فعالان این عرصه نیز در این طرح مدنظر است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار داشت: صنایع روستادوست شامل همه محصولات صنعتی نوآورانه، به صرفه در مقیاس کوچک روستایی و دارای فناوری ساده می شود.

وی ادامه داد: صاحبان مشاغل می توانند ضمن ثبت طرح خود در سامانه این رویداد به آدرس الکترونیکی www.emdad.ir و مشارکت در مسابقه بزرگ از مزایای آن نیز بهره مند شوند.

حسینی مهلت ثبت نام و معرفی طرح ها را ششم شهریور اعلام کرد و گفت: جوایز نقدی، نمایش محصولات در نمایشگاه بین المللی، معرفی محصولات به بازارهای هدف، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای طرح های منتخب، سرمایه گذاری از سوی کمیته امداد و امکان اجرای پایلوتی طرح از جمله مزایای این طرح است.

وی یکی دیگر از طرح های مهم را طرح راهبری شغلی ذکر کرد گفت: در این طرح راهبر شغلی در کنار مجریان طرح اشتغال امداد قرار می گیرند که در این خصوص ۳۱ راهبر در استان همکاری می کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: مددجویانی که مایل باشند به این زمینه شغلی وارد شوند، اعلام آمادگی می کنند و پس از آن تحت نظارت راهبر شغلی و نظارت عالی کارشناسان اشتغال کمیته امداد شروع به کار می کنند.

وی اظهار داشت: راهبر شغلی آموزش ها را در اختیار افراد متقاضی قرار می دهد و اگر برای اجرای طرح به تسهیلات نیاز داشته باشند به همان میزان تسهیلات در اختیار مجریان طرح قرار داده می شود.

حسینی با بیان اینکه مهمترین وظیفه راهبران شغلی در مراحل فروش و بازاریابی است عنوان کرد: راهبران تعهد خرید تضمینی محصولات را برعهده می گیرند یا متعهد می شوند که در فروش و شناسایی بازار محصول به مددجویان مشاوره بدهند.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی و کسب درآمد برای مددجویان از برنامه های اصلی و اولویت های کمیته امداد است گفت: یکی از راه های کسب درآمد نصب پنل های خورشیدی در منازل مددجویان است.

وی افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی امسال ۱۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

حسینی با اشاره به اجرای طرح کارفرمایی در استان گفت: در این طرح کارفرما به ازای بکارگیری هر نیرویی که تحت حمایت امداد باشد، می تواند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

وی در ارتباط با طرح سرباز مهارت نیز گفت: این طرح با همکاری کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح برای سربازان اجرا می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار داشت: این طرح با هدف مهارت آموزی و آمادگی فرد برای ورود به بازار کار پس از گذراندن دوران سربازی است و برای مشمولان از رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال در نظر گرفته شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

نیروگاه خورشیدی

،

خراسان جنوبی

ثبت نظرات
captcha