کد خبر : ۳۴۸۶۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاکید بر استفاده از مصالح بومی در پروژه ها به شرط رعایت استانداردهای لازم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از مصالح بومی به شرط رعایت استانداردهای لازم تاکید کرد.

تاکید بر استفاده از مصالح بومی در پروژه ها به شرط رعایت استانداردهای لازم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید کمال الدین میرجعفریان، لزوم تجهیز کارگاه متناسب در پروژه ها، ارجاع پروژه های مشکل دار به شورای فنی استان به منظور کمک به بررسی مسائل و مشکلات با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و به کارگیری مشاوران و پیمانکاران بومی در پروژه های عمرانی را از مصوبات شورای فنی استان برشمرد.

 در این جلسه پروژه های عمرانی بازدید شده در دانشگاه بیرجند و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تذکرات لازم صادر شد.

همچنین گزارش فهرست بهاء سال ۹۹ و مقایسه آن با سال ۹۸ از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه بود.

همچنین، استاندارد سازی کارگاه های تولید بتن آماده و توجه دستگاه ها به مطالعات ارائه شده توسط مشاورین و کنترل آنها و حضور عوامل نظارتی مشاور، از دیگر موارد مورد بحث در جلسه بود و بخشنامه «دستورالعمل نحوه رسیدگی به تخلفات انتظامی پیمانکاران» نیز تشریح شد.

گفتنی است؛ جلسه شورای فنی استان با دستور کار گزارش بازدید از پروژه های دانشگاه بیرجند و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ارائه گزارش مقایسه ای فهرست بهای ابنیه سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، تشریح دستورالعمل رسیدگی به تخلفات پیمانکاران و ارائه گزارش مصوبات کارگروههای پیمان، ضوابط فنی و مصالح و تجهیزات صنعت ساخت برگزار شد.

 

 

کلید واژه :

مصالح بومی

،

پروژه ها

،

استانداردها

ثبت نظرات
captcha