کد خبر : ۳۴۸۶۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح اولین مرکز ام آر آی دولتی یاسوج

اولین مرکز ام آر آی دولتی مرکز کهگیلویه و بویراحمد درآستانه هفته دولت ۹۹ با حضور معاون توسعه وزارت بهداشت، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و…

افتتاح اولین مرکز ام آر آی دولتی یاسوج

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مرکز ام آر آی مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل یاسوج با متراژ ۲۵۰ متر مربع و اعتباری افزون بر ۱۱۰ میلیارد ریال با ارز دولتی افتتاح و به بهره برداری رسید.

دستگاه ام آر آی زیمنس ۱.۵ تسلا، از جمله دستگاه های پیشرفته با قابلیت های افزایش راحتی بیمار در هنگام اسکن و جلوگیری از فوبیا، تشخیص بهتر پاتولوژی با نسبت سیگنال به نویز بالا، کاهش زمان تصویر برداری در یک کیفیت یکسان با زمان طولانی مدل های دیگر و کاهش مصرف انرژی تا ۳۰ درصد نسبت به مدل های مشابه است.

با شیوع ویروس کرونا در کشور، بیمارستان تازه تاسیس شهید شهید جلیل به عنوان بیمارستان کرونای مرکزی استان انتخاب شد تا بیماران اصلی در آنجا بستری شوند.

بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهید جلیل شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده است.ساخت این بیمارستان  ۱۱ سال طول کشید و بیش از ۸۰ درصد عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.

بیمارستان شهید جلیل یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع در هشت طبقه و  ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده و اکنون با تجهیزات کامل در حال خدمت رسانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

 همچنین پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آموزشی درمانی شهید مفتح یاسوج چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه ۹۹ با حضور معاونین وزیر بهداشت و درمان پس از ۱۴ سال انتظار افتتاح شد.

استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

مرکز ام آر آی

،

یاسوج

ثبت نظرات
captcha