کد خبر : ۳۴۸۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سهل انگاری در قبال وضعیت زیست محیطی بالیخلی چای

رئیس سابق شورای شهر اردبیل در تذکری به شهردار اردبیل از وضعیت نابسامان رودخانه بالیخلی چای و اقدامات ضعیف شهرداری در کنترل بیماری کرونا انتقاد کرد.

سهل انگاری در قبال وضعیت زیست محیطی بالیخلی چای

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،
در یکصدوهفدهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل که با حضور اعضا 29 مرداد برگزار شد، رئیس شورای شهر اردبیل تذکر علیرضا پوستی عضو شورای شهر اردبیل را خطاب به شهردار اردبیل قرائت کرد که در آن به وضعیت نامناسب رودخانه بالیقلو به دنبال شروع عملیات سازه پل قدس اشاره شده و از این شرایط به شدت انتقاد شده است.
رئیس سابق شورای شهر اردبیل در تذکر خود آورده است: به دلیل قصور و سهل انگاری شهرداری در عدم ساماندهی رودخانه بالیقلو این مجموعه تبدیل به یک معضل زیست محیطی برای اردبیل شده به طوری که در فصل گرما و شیوع بیماری های مختلف گوارشی و بیماری کرونا بستر رودخانه تبدیل به گنداب، لجن زار و مملو از زباله شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر اردبیل به چهره زشت و غیرقابل تحمل بالیخلی چای براثر این بی توجهی ها اشاره و افزوده است: این شرایط علاوه بر مشکلات بهداشتی و زیست محیطی سبب شده تا غرور شهروندان اردبیلی در برابر چشمان مسافران و میهمانان خدشه دار شود.
پوستی اظهار کرد: قصور شهرداری به رغم جلسات متعدد شورای اسلامی شهر اردبیل برای ساماندهی این رودخانه و تاکید شورا برای مطالعه و پیشنهاد راه حل منطقی با هدف خروج رودخانه از وضعیت اسفناک فعلی مشهود بوده و شهرداری به این موضوع بی تفاوت است.
وی در ادامه بی تفاوتی، قصور و سهل انگاری شهرداری اردبیل را در خصوص کنترل بیماری کرونا در شهر اردبیل یادآور شد و بیان کرد: به رغم برگزاری اولین جلسه کمیسیون بهداشت برای کنترل بیماری کرونا در چهارم اسفند سال گذشته و موظف کردن شهرداری برای تشکیل کمیته مبارزه با این بیماری در 6 ماه گذشته جلسات محدود این کمیته تشکیل شده و اقدام مناسبی برای کنترل بیماری در شهر انجام نشده است.
عضو شورای شهر اردبیل گفت: اقدامات آموزشی کافی برای آگاهسازی همشهریان انجام نشده و شهر قیافه یک فضای با وضعیت قرمز را به خود نگرفته و هیچ اقدامی نیز برای راه اندازی بازارهای مجازی انجام نشده است.
پوستی گفت: با وجود تصویب بودجه 300 میلیون تومانی برای حمایت از مدافعان سلامت تنها در دو نوبت ماسک تهیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
وی با قدردانی از تلاش پرسنل زحمتکش آتش نشانی، آرامستان ها، پسماند و ... در دوران کرونا اظهار کرد: عملا شهرداری هیچ برنامه مدون برای مبارزه با بیماری و مراقبت از جان شهروندان اردبیلی ارائه نکرده و ضعیف ترین عملکرد را در بین ادارات شهر داشته است.
رئیس سابق شورای شهر اردبیل نمره ارزیابی شهرداری مرکز و مناطق را در کنترل بیماری کرونا نمره مردودی اعلام کرد و گفت: نه تنها شهرداری نقشی در کنترل بیماری نداشته بلکه خود این مکان تبدیل به فضایی شده که با افزایش خطر ابتلا به بیماری کرونا همراه است.
پوستی در پایان بیان کرد: با توجه به گسترش بیماری کرونا در سال های آینده انتظار می رود شهرداری در قالب دستورالعمل های کشوری با برنامه و حرکت مسئولانه اقدامات خود را انجام داده و گزارشی را به شورا ارائه کند.

 

 

کلید واژه :

سهل انگاری

،

بالیخلی چای

ثبت نظرات
captcha