کد خبر : ۳۴۸۶۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح پروژه های آبرسانی در ۱۹ روستای آذربایجان شرقی در هفته دولت

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از افتتاح پروژه های آبرسانی در ۱۹ روستای آذربایجان شرقی در هفته دولت، خبر داد.

افتتاح پروژه های آبرسانی در ۱۹ روستای آذربایجان شرقی در هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد خانی اظهار کرد: مجموعه اعتبارات عمرانی بخش آب استان در سال جاری برابر با ۱۴۵ میلیارد تومان است.

وی افزود: حدود ۶۵ شهر و ۱۴۰۰ روستای آذربایجان شرقی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان هستند، تولید آب در حدود ۱۵ شهر استان آن ها در سر به سر داشت به این معنی که آب مورد نیاز شهروندان به سختی تامین میشد.

خانی، تکمیل پروژه آبرسانی شهر و مخزن در حال احداث عجبشیر، ورزقان، تجهیز خط انتقال هادیشهر و تسوج، تجهیز چاه کوزه کنان و شرفخانه، افزودن دو حلقه چاه در مرند، تکمیل پروژه آبرسانی شبستر و ارتقاء تصفیه خانه موجود در هشترود و افزایش مخزن در مبارک شهر ملکان را از جمله ۲۳ پروژه شهری برای افزایش ضریب اطمینان عنوان کرد.

وی گفت: آبرسانی شهر جدید سهند از قبل تکمیل شده و همچنان ادامه دارد و برنامه ها برای تکمیل خط انتقال در آن و تکمیل برنامه های عمرانی است.

وی با بیان اینکه مشکل آب کلیبر کاملا رفع شده است، اظهار کرد: آبرسانی در این شهر نیز همچنان ادامه دارد، در آبش احمد این شهرستان نیز ایجاد مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی و حفر چاه برای آسایش ضریب اطمینان در جریان است.

خانی از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات پروژه آبرسانی ضروری به شهرستان های میانه، آذرشهر، عجب شیر و تبریز خبر داد.

وی با اشاره به ایجاد ردیف بودجه جدید برای شهرستان هریس، اظهار کرد: جمعیت هریس رو به شمال پیشرفت کرده و جمعیت با مخزن هم تراز شده و لازم بود مخزن جدیدی ایجاد شود، که این پروژه نیز آغاز شده است.

وی از مرتفع شدن مشکل کمبود آب در شهر نظرکهریزی با فازبندی خبر داد و گفت: بخشی از نیاز شهرستان با ایجاد فاز یک مرتفع شده و فاز دوم آن برای تامین آب دراز مدت این شهر نیازمند تکمیل پروژه است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان در ادامه تاخیر در نصب انشعابات مسکن های مهر را ناشی از مسائل حقوقی و اجتماعی مربوط به متولیان مسکن و تعاونی ها عنوان کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب استان در راستای تکمیل تاسیسات زیربنایی و نصب انشعابات مسکن های مهر استان در کشور پیشرو بوده و در سه سال اول بیش از ۹۰ درصد از آن را انجام داده است.

وی در خاتمه متذکر شد: در مجموع ۱۰۱ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده و در حال حاضر هم شبکه آب و هم شبکه فاضلاب ۹۹ درصد از مسکن های مهر استان دایر است.  

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آذربایجان شرقی نیز در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه عملکرد خوبی از لحاظ جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در استانمان داریم، اظهار کرد: بیش از دو میلیون نفر از جمعیت شهرهای استان تحت پوشش سامانه های جمع آوری وتصفیه فاضلاب هستند.

پرویز عباسی ادامه داد: با توجه به انتظار مردم، تصمیم داریم تا ۱۷ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب اضافه شود و تصفیه خانه های در دست احداث نیز ادامه پیدا کند. امیدواریم بخش مایع مدول دوم تصفیه خانه تبریز به عنوان بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب در حال اجرای کشور، تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی از آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب اسکو، خسروشاه و فاز چهار سهند با ظرفیت حدود ۱۸۰ هزار نفر به زودی خبر داد و گفت: پیمانکاران پروژه در حال انتخاب هستند.

عباسی اظهار کرد: ۱۱ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب محلات مختلف تبریز اعم از طالقانی، ارم، خیابان انقلاب و ... آماده بهره برداری است.

ایسنا

 

کلید واژه :

پروژه های آبرسانی

،

آذربایجان شرقی

ثبت نظرات
captcha