کد خبر : ۳۴۸۶۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشد استان گلستان در راه اندازی شرکت های دانش بنیان و ساخت اپلیکشن

رییس پارک علم و فناوری گلستان گفت که این استان در توسعه کمی و بویژه کیفی شرکت های دانش بنیان و ساخت اپلیکیشن (نرم افزار یا کارافزار) رشد قابل قبولی را طی سالهای…

رشد استان گلستان در راه اندازی شرکت های دانش بنیان و ساخت اپلیکشن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر مهدی غفاری اظهار داشت: استان گلستان از حیث ساخت اپلیکیشن و ارایه آن در کافه بازار رتبه دوم و از نظر فروش جایگاه هشتم تا نهم کشور را دارد.

وی گفت: استان گلستان به لحاظ تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه ۲۰ کشور دارد اما از نظر فعالیت در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا متناسب با واحدهای تولیدی جزو ۶ پارک برتر ایران است.

وی افزود: در دوره شیوع کرونا پارک و واحدهای فناور و مراکز رشد زیرمجموعه پارک علم و فن آوری گلستان در زمینه تجهیزات ضدعفونی کننده، نرم افزار غربالگری بیماران، سایت فروش آنلاین فروش محصولات غذایی و تولید دارو برای تقویت ایمنی بدن فعال بودند ضمن اینکه یک واحد تولیدی هم موفق به تولید ماسک N۹۵ و N۹۹ برای نخستین بار در شمال کشور شد.

وی با بیان اینکه همین شرکت محصولات خود را به کشور عراق با قرارداد اولیه ۷۰ میلیارد ریال صادر می کند، اظهار داشت: هشت واحد تولیدی مستقر در پارک علم و فن آوری گلستان در تولید ماسک، تجهیزات الکترونیکی، محصولات آرایشی بهداشتی و شیمیایی مبارزه با کرونا فعال هستند.

رییس پارک علم و فن آوری گلستان اظهار کرد: طی سال های ۹۲ تا ۹۷ تعداد ۸۶ نفر در مجموعه های علمی - تولیدی این پارک شاغل بودند که این آمار سال گذشته به ۱۲۶ و اکنون به ۱۸۲ نفر افزایش یافته است.

دکتر غفاری با یادآوری کمبود فضا برای فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های گلستان و اینکه افزایش این فضا نیازمند تامین منابع مالی است، گفت: با تلاش صورت گرفته ۱۰ هزار متر مربع فضا آماده واگذاری به واحدهای تولیدی استان شده است.

به گفته وی اکنون ۱۴۶ واحد فناوری در استان گلستان فعال هستند،

ایرنا

 

کلید واژه :

استان گلستان

،

شرکت های دانش بنیان

ثبت نظرات
captcha