کد خبر : ۳۴۸۶۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش بیمارستان های دولتی در کشور به ۷۳۹ مورد

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزیر بهداشت و درمان گفت: ابتدای انقلاب اسلامی تنها ۱۱۰ بیمارستان در کشور وجود داشت اما در حال حاضر ۶۲۰ بیمارستان در بخش…

افزایش بیمارستان های دولتی در کشور به ۷۳۹ مورد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدکامل تقوی نژاد  اظهار داشت: اول انقلاب ۵۷ هزار تخت بیمارستانی در کشور  وجود داشت که بعد از انقلاب اسلامی این تعداد به ۱۴۰ هزار تخت رسیده است.

وی افزود: همچنین تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۵۷ کلینیک ویژه درمانی در کشور ایجاد می شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: سال ۹۲ در کشور تنها ۶۰۰ اورژانس بیمارستانی وجود داشت که تا پایان این دولت به هزار و ۶۰ اورژانس خواهد رسید.

وی تصریح کرد: اکنون ۹۷ مرکز مبارزه با سرطان در کشور وجود دارد که این تعداد تا پایان دولت به ۱۲۳ مرکز مبارزه با سرطان افزایش می یابد.

تقوی نژاد بیان کرد: در پایان دولت تدبیر و امید تعداد مراکز بهداشتی کشور به۱۱ هزار و ۴۷۱ مرکز می رسد که تمامی اینها از برکات نظام جمهوری اسلامی و برای مردم خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان در کهگیلویه و بویراحمد، گفت: ۷طرح بیمارستانی در استان وجود دارد که ۲۹۳ تخت با ۳۰ هزار مترمربع به وضعیت موجود اضافه خواهد شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت ادامه داد: ۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه پروژه های بهداشتی استان هزینه شده، دو پروژه در سال جاری و ۵ پروژه دیگر از سال ۱۴۰۰ به بعد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به افتتاح کلینیک شهید مفتح یاسوج، عنوان کرد: همچنین تا پایان سال، دو کلینیک ویژه هم در گچساران و دهدشت به بهره برداری خواهد رسید.

تقوی نژاد افزود: برای مرکز بیماری های خاص استان اعتبارات قابل توجهی هزینه شده و در ادامه تلاش خواهیم کرد این پروژه در استان به بهره برداری برسد.

تقوی اظهار داشت: از ۱۲۹ پروژه بهداشتی تعریف شده در استان ۳۴ پروژه به بهره برداری رسیده و مابقی در مراحل پیشرفت فیزیکی مختلفی قرار دارند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت بیان کرد: برای تکمیل این پروژه ها، ۱۹۰ میلیارد ریال سهم وزارت بهداشت بوده که ۱۹۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

وی در ادامه افزود: سال گذشته ۲۲ هزار و ۲۸۰ مورد مجوز استخدام  در کشور صادر کردیم که ۱۰ هزار نفر آنان استخدام شدند و ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد در دانشگاه ها حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: اخیرا سهمیه ای به دانشگاه ها ابلاغ و سهمیه دیگری هم در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد که طبق توافق امیدواریم سهم این استان در خصوص آزمون های اداری و استخدامی سهم قابل توجهی باشد و بیمارستان های جدیدالتاسیس در مرکز توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به پرداخت مطالبات کادر درمانی، گفت: معوقه کارانه کادر درمان استان هاپیشتر ۲۴ ماهه پرداخت می شد که هم اینک پرداخت این معوقات به ۱۰ ماه رسیده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

بیمارستان های دولتی

،

افزایش

ثبت نظرات
captcha