کد خبر : ۳۴۸۶۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تشخیص کرونا با استفاده از سگ رباتیک

محققان دانشگاه ام آی تی با ایجاد تغییراتی در ربات شرکت بوستون دینامیک که قادر به تقلید از بسیاری از توانایی های سگ هاست، موفق به تشخیص بیماری کرونا شدند.

تشخیص کرونا با استفاده از سگ رباتیک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از انگجت، ربات یادشده تا به امروز برای انجام کارهای مختلفی اعم از عملیات امداد و نجات، هدایت گله های حیوانات و چوپانی و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. اما این ربات که اسپات نام دارد قرار است بیماران مبتلا به کرونا را نیز شناسایی کند.

ربات یادشده نیاز افراد مشکوک به کرونا برای مراجعه به پزشک را برطرف می کند و با معاینه افراد قادر به شناسایی علائم ابتلای آنها به کرونا و تشخیص قطعی این بیماری است.

ربات یادشده برای این کار به یک سیستم کنترل و نظارت غیرلمسی و نیز یک تبلت مجهز شده که در صورت لزوم مشاهده بیماران و بررسی شرایط آنها را از راه دور برای پزشکان ممکن می کند.

ربات اسپات همچنین مجهز به امکاناتی برای تبادل سیگنال های رادیویی و نیز حسگرهایی برای شناسایی علائم حیاتی بدن افراد اعم از تعداد تنفس و نرخ ضربان قلب است. دوربین های مادون قرمز این ربات هم تشخیص می دهند آیا فرد مراجعه کننده تب دارد یا خیر. از تبلت نصب شده بر روی این ربات هم می توان برای گفتگوی از راه دور با بیماران استفاده کرد.

این ربات در استفاده های آزمایشی موفق بوده و انتظار می رود با افزایش استفاده از این ربات میزان انتقال ویروس کرونا از بیماران به اعضای کادر بهداشت و درمان بیمارستان ها که نرخ مرگ و میر آنها را افزایش داده، کمتر شود.

 

کلید واژه :

تشخیص کرونا

،

سگ رباتیک

ثبت نظرات
captcha