کد خبر : ۳۴۸۶۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راهبرد خرید تکنولوژی

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت: زمان آن فرا رسیده که به جای خرید کارخانه، به دنبال راهبرد خرید تکنولوژی از خارج باشیم.

راهبرد خرید تکنولوژی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا رجالی در جلسه مصوبات الزامات اجرایی در راستای چشم انداز تعیین شده لاستیک های صنعتی استان اصفهان، اظهار کرد: در کنار این دیدگاه که خارجی ها ما را به چشم بازار می بینند، به لحاظ آن که ما نیروی انسانی، انرژی و زمین ارزان داریم، باید با تغییر این تصویر، کارخانه با مشارکت خارجی ها ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در این مقطع، راهبرد ساخت لاستیک را باید مورد توجه ویژه قرار دهیم و اصفهان به لحاظ داشتن نیروی ماهر، پتروشیمی و برق ارزان، پتانسیل های بالقوه در زمینه تولید لاستیک و مواد اولیه دارد؛ از این رو، ما باید یک بار برای همیشه تکنولوژی را بخریم و وارد کنیم.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان افزود: صنعتگران باید با ایجاد فضای تعاملی و همدلی و با ارائه طرح ها و پیشنهادهای سازنده کارها را به پیش ببرند.

وی تصریح کرد: در شرایط موجود شیوع ویروس کرونا، ظرفیت های خالی استان و وضعیت اشتغال خوب بوده و رشد هم کرده است و در چنین شرایطی ما باید وارد بازارهای جهانی شویم.

رجالی ادامه داد: اتاق بازرگانی با ترجمه گزارش های مکنزی توانسته است بیش از ۱۷۰ راهکار را برای مقابله با اثرات منفی شیوع ویروس کرونا نشر و در اختیار فعالان بخش خصوصی قرار دهد.

وی گفت: باید در حوزه لاستیک با اعطای مجوز و ایجاد سندیکا و نیز احداث شهرک اختصاصی بتوانیم این بخش را توانمند کنیم.

 دبیر کمیسیون صنایع نیز در این نشست گفت: ۱۱ کارخانه با میانگین ظرفیت تولید سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن تایر در کشور داریم که حدود ۳۵۰ هزار تن سالانه در این کارخانه ها تولید می  شود.

سید آرش امامی، نیاز سالانه کشور به تایر را ۵۰۰ هزار تن دانست و افزود: بقیه نیاز را باید بتوانیم با ایجاد کارخانه تایر با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تامین کنیم، از این رو با تدوین سند چشم انداز تعیین شده به دنبال رفع این مشکل هستیم.

ایسنا

 

کلید واژه :

خرید تکنولوژی

ثبت نظرات
captcha