کد خبر : ۳۴۸۵۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آتش سوزی گسترده در ارتفاعات جنوب شیراز

استان ها > فارسشیراز-ایرنا- ارتفاعات بین شاپور جان و پیربنو (حسین آباد) در جنوب شیراز عصر سه شنبه دچار آتش سوزی شد که تا لحظه انتشار این خبر، تلاش برای مهار آتش ادامه دارد.

آتش سوزی گسترده در ارتفاعات جنوب شیراز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شعله های آتش به حدی گسترده است که از طبقات فوقانی آپارتمانهای مناطق زیادی از شیراز قابل مشاهده است.
جانشین رئیس ستاد بحران شهرستان و بخشدار مرکزی شیراز با حضور در محل حادثه، هماهنگی لازم جهت اعزام تیم های مهار آتش، آتش نشانی، نیروهای مردمی و منابع طبیعی به محل حادثه را به عمل آوردند.
به گفته معاون فرماندار شیراز، با توجه به محل قرارگیری آتش سوزی در ارتفاعات، دسترسی به محل حریق به آسانی انجام نمی شود و نیروهای حاضر در محل حادثه، تمام تلاش خود را برای کنترل آتش به کار خواهند گرفت.
عبدالرسول حقیقی خاطرنشان کرد برنامه ریزی جهت بررسی همه جانبه راههای خاموش کردن سریع آتش در حال پیگیری و انجام است.


رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز گفت: شعله های آتش از ساعاتی پیش به جان مراتع و پوشش گیاهی در ارتفاعات شاپور جان و پیربنو افتاده و همچنان عرصه های طبیعی در آتش می سوزد که گستردگی محدوده آن بسیار زیاد اعلام شده است.
محمدهادی قانع با بیان اینکه سطح آتش سوزی گسترده است و نیروهای مردمی و امدادی در تلاش برای مهار این آتش هستند، افزود: هنوز علت بروز حادثه مشخص نشده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بیان کرد: چند دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفا حریق و همچنین اعزام تیم عملیات ویژه سازمان آتش نشانی شیراز به محل حادثه اعزام شدند.
قانع خاطرنشان کرد: از سازمان های مختلف، منابع طبیعی، محیط زیست و نیروهای نظامی و انتظامی درخواست کمک کرده ایم.

ایرنا

 

کلید واژه :

آتش سوزی

،

جنوب شیراز

ثبت نظرات
captcha