کد خبر : ۳۴۸۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رفع مشکل آلایندگی کارخانه سیمان آرتا اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از حل مشکل آلایندگی کارخانه سیمان آتا اردبیل با نصب پنج هزار و ۸۰۰ کیسه هوای سیستم بگ هاوس در این واحد صنعتی خبر داد.

رفع مشکل آلایندگی کارخانه سیمان آرتا اردبیل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید شهند روز چهارشنبه در جریان بازدید از این کارخانه اظهارداشت: عملیات اجرایی نصب کیسه هوای کارخانه سیمان آرتا اردبیل در هفته محیط زیست امسال شروع شده بود که با تلاش مجموعه سیمان اردبیل شاهد نصب کیسه هوای سیستم بگ هاوس با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال در کارخانه سیمان اردبیل هستیم.
او با اشاره به اقدامات قابل توجه از جمله نصب سیستم بگ هاوس برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار و نصب سیستم پایش آنلاین در کارخانه سیمان آرتا افزود: با نصب و راه اندازی پنج هزار و ۸۰۰ کیسه هوای سیستم بگ هاوس تا چهار سال آینده هیچ گونه آلایندگی ناشی از گرد و غبار در کارخانه سیمان آرتا نخواهیم داشت.

وی بخش عمده آلودگی هوا در استان اردبیل را ناشی از فعالیت صنایع دانست و گفت: بیشتر آلایندگی ها از سوی کارخانه های آسفالت ، شن و ماسه و سیمان صورت می گیرد که برای جلوگیری از این آلایندگی ها هماهنگی های لازم با صاحبان صنایع انجام گرفته و امید است با همکاری یکدیگر بتوانیم از آن پیشگیری کنیم.
وی با اشاره به پایش کیفی هوای محیط شهری اظهارداشت: ایستگاه تحقیق کیفی هوای محیط شهری در اردبیل بصورت آنلاین گزارش های آلایندگی را دریافت و اطلاع رسانی لازم را انجام می دهد.

کارخانه سیمان اردبیل یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی استان اردبیل بوده و ۲۵ کیلومتری مرکز استان و در شهرستان نمین واقع است.
این کارخانه در مهرماه ۱۳۷۵ به بهره برداری رسید و اکنون بیش از ۲۰۰ نفر در آن مشغول کار می باشند.

ایرنا

 

کلید واژه :

آلایندگی

،

کارخانه سیمان

،

اردبیل

ثبت نظرات
captcha