کد خبر : ۳۴۸۵۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اختصاص۴ دستگاه تنفسی مصنوعی به بیمارستان امام (ره) سردشت

ارومیه- مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: از سوی وزارت بهداشت و درمان به بیمارستان امام (ره) سردشت ۴ دستگاه ونتیلاتور به ارزش ۱۲ میلیارد ریال تخصیص یافت.

اختصاص۴ دستگاه تنفسی مصنوعی به بیمارستان امام (ره) سردشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روژان قادری در این خصوص اظهارکرد: چهار دستگاه ونتیلاتور دستگاه تنفس مصنوعی پیشرفته برای بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت با توجه به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان و افزایش تعداد بیماران، از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خریداری و به این بیمارستان تحویل داده شد.

وی ادامه داد: ارزش تقریبی این چهار دستگاه بیش از ۱۲ میلیارد عنوان کرد و افزود: با این چهار دستگاه، ونتیلاتورهای سردشت به ۱۱ دستگاه رسید که یک دستگاه ونتیلاتور نیز در بخش NICU مستقر و جهت استفاده نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد.

قادری با اشاره به حضور جانبازان شیمیایی در سردشت و بالا بودن خطر مبتلا شدن به ویروس کروتا افزود: با توجه به وضعیت پیش آمده و آمار بالای جانبازان شیمیایی در این شهرستان خواست می شود تا در خانه های خود بمانند و از رفت و آمد غیر ضروری پرهیز کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمکان سردشت تصریح کرد: شهروندان با ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشت فردی سهم بسزایی در قطع زنجیره این بیماری واگیردار مشارکت جدی داشته باشند.

مهر

 

کلید واژه :

دستگاه تنفسی مصنوعی

،

سردشت

ثبت نظرات
captcha