کد خبر : ۳۴۸۵۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از شرکت های دانش بنیان برای رفع آلودگی محیط زیست در قزوین

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت : بهره گیری از پتانسیل شرکتهای دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی در زمینه های تخصصی می تواند منجر به کنترل و رفع…

استفاده از شرکت های دانش بنیان برای رفع آلودگی محیط زیست در قزوین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن عباس نژاد با اعلام این مطلب افزود: استان قزوین با برخورداری بیش از 3000 واحد تولیدی و خدماتی یکی از قطبهای صنعتی کشور محسوب می شود و تنوع فعالیت این واحد هادر زمینه های مختلف شیمیایی، فلزی، کانی غیر فلزی، معدنی، غذایی، بازیافت و..... قطعا منجر به تولید آلاینده ها در حوزه آب، خاک و هوا خواهد شد.

وی تصریح کرد: بهره گیری از پتانسیل شرکتهای دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی در زمینه های تخصصی می تواند منجر به کنترل و رفع آلودگی محیط زیست شده و ایجاد ایده های جدید و نو در زمینه بازیافت و امحا باشد و این موضوع یکی از اهداف اصلی همکاریهای بین بخشی با مراکز پارک علم و فن آوری و مشارکت صندوق ملی محیط زیست می باشد.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: این اداره کل با شناسایی چالشهای زیست محیطی استان در یک همکاری علمی و فنی با مراکز دانشگاهی و پارکهای علم و فن آوری و ایجاد ساز و کار لازم با سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست به منظور اعطای تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان و پارک علم و فن آوری استان، در تلاش است مشارکتی جدی و فراگیر در مدیریت آلاینده های مختلف در عرصه محیط زیست استان ایجاد کند.

وی افزود : حضور علمی با توان اجرایی و فنی بالا می تواند آینده مطمئنی از نحوه تعامل در کاهش آلاینده های آب ، خاک و هوا در استان قزوین ایجاد و زمینه را برای رشد و پرورش ایده های خلاق در توان افزایی و نظارت، پایش و کنترل واحدهای آلاینده فراهم سازد.

به گفته عباس نژاد ، شناسایی چالشهای زیست محیطی استان قزوین و ایجاد ساز و کار لازم با افزایش همکاریهای بین بخشی فی مابین پارک علم و فن آوری استان و اداره کل حفاظت محیط زیست در تدوین همکاریهای مشارکتی اجرایی شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

شرکت های دانش بنیان

،

رفع آلودگی محیط زیست

ثبت نظرات
captcha