کد خبر : ۳۴۸۵۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

یک واکسن چینی کرونا تا پایان امسال در دسترس عموم خواهد بود

لیو ژینگ ژن، مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی « سینوفارم» در چین گفته است که واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود.

یک واکسن چینی کرونا تا پایان امسال در دسترس عموم خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز گذشته بخش جهانی تلویزیون دولتی چین از ثبت رسمی نخستین واکسن ساخت محققان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده بود.

لیو ژینگ ژن به یک روزنامه چینی گفت که این واکسن هزار یوان (معادل ۱۴۰ دلار) قیمت خواهد داشت و دو بار به فاصله ۲۸ روز به فرد تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری چین به واکسن نیاز نخواهند داشت، گفت که دانشجویان و کارمندان در شهرهای بزرگ این واکسن را دریافت خواهند کرد و نه کسانی که در نواحی روستایی کم جمعیت و پراکنده زندگی می کنند.

شرکت داروسازی دولتی « سینوفارم» که در حال حاضر دو واکسن را در دست آزمایش دارد می گوید ظرفیت تولید سالانه ۲۲۰ میلیون دوز واکسن را داراست. این شرکت اعلام کرده که در حال توسعه فاز سوم کارآزمایی واکسن خود در کشورهای عربستان سعودی، برزیل، امارات و شیلی است.

بیش از ۱۴۰ مرکز پزشکی در جهان در حال کار روی ساخت واکسن کرونا هستند. سه شنبه گذشته موسسه تحقیقاتی «نیکلای گاملیا» در روسیه نیز از ثبت نخستین واکسن مقابله با ویروس کرونا در جهان خبر داده بود. هر چند نهادهای پزشکی و دارویی بین المللی و غربی در کارآیی این واکسن (به دلیل کافی نبودن اطلاعات) ابراز تردید کرده اند.

به گزارش یورونیوز، تا کنون بیش از ۲۲ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان بیش از ۷۷۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

ایسنا

 

کلید واژه :

واکسن چینی کرونا

،

دسترس عموم

ثبت نظرات
captcha