کد خبر : ۳۴۸۵۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هوش مصنوعی برای رصد میزان پیشرفت پارکینسون

دو شرکت آی بی ام و بنیاد مایکل جی فاکس از طراحی یک مدل هوش مصنوعی بررسی پیشرفت بیماری پارکینسون خبر داده اند که شناسایی زودهنگام این بیماری را ممکن می کند.

هوش مصنوعی برای رصد میزان پیشرفت پارکینسون

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از زد دی نت، یکی از چالش های مهم برای شناسایی بیماری پارکینسون ظهور و مشخص شدن دیرهنگام علائم ابتلاء به این بیماری است که موجب می شود پارکینسون بسیار دیر تشخیص داده شود و لذا درمان آن نیز چندان مؤثر نباشد.

اما مدل هوش مصنوعی جدید با بررسی علائم فیزیکی بدنی که ممکن است چندان برای افراد عادی و حتی پزشکان متخصص محسوس نباشد، می تواند به سرعت و در همان مراحل اولیه به شناسایی بیماری پارکینسون کمک کند. از جمله این علائم می توان به لرزش های نامحسوس برخی عضلات بدن، کاهش توان کنترل تعدادی از قسمت های خاص بدن توسط افراد مبتلا و غیره اشاره کرد.

بر مبنای این مدل هوش مصنوعی و بر اساس زمان تشخیص و محل ظهور نشانه های ابتلاء به پارکینسون در هر یک از بیماران می توان برای آنها درمان و داروهای اختصاصی تجویز کرد و روند پیشرفت بیماری را کند کرد. انتظار می رود بعد از بررسی نهایی این مدل بتوان از آن برای شناسایی سریع بیماری های خطرناک و مشابه دیگری مانند آلزایمر نیز استفاده کرد.

کلید واژه :

هوش مصنوعی

،

پارکینسون

ثبت نظرات
captcha