کد خبر : ۳۴۸۵۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تقدیر از ۳۵ محقق داخلی و بین المللی فارابی در وزارت علوم

مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، با تقدیر از ۳۵ برگزیده حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم در حال برگزاری است.

تقدیر از ۳۵ محقق داخلی و بین المللی فارابی در وزارت علوم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره فارابی که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر حسین میرزایی رییس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی با بیان اینکه این جشنواره در ابتدا نهالی بود که به کار خود پرداخت، افزود: این جشنواره به همت وزارت علوم، معاونت علمی، آیسسکو، یونسکو و فرهنگستان علوم و زبان و ادبیات فارسی به درختی تنومند تبدیل شد.

وی ادامه داد: علوم انسانی هم کارکردی است و هم کاربردی، هم معنا بخش است و هم رهایی بخش، هم هویت بخش است و هم رهایی بخش، هم با نوآوری سنخیت دارد و هم با فناوری. این علوم طیفی دارد که از انتزاعی ترین ساحت تا عینی ترین ساحت را در بر می گیرد و بسته به اینکه کدام ساحت در معرض دید قرار گیرد قضاوت ها درباره آن متفاوت خواهد بود.

میرزایی اضافه کرد: در این علوم از الهیات و ادبیات که معنا بخشی را مد نظر دارد تا اقتصاد، مدیریت و جامعه شناسی که درساحت کاربردی ید طولایی دارد، طیف وسیعی را می توان دید.

رییس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره از ۷ شخصیت بین المللی پرافتخار در حوزه های اسلام پژوهشی و ایران پژوهشی تقدیر خواهد شد، اظهار کرد: علاوه بر آن از ۱۹ اثر داخلی در بخش های بزرگسال و جوان که متعلق به ۲۰ محقق داخلی است در ۱۵ حوزه تقدیر می شود.

میرزایی اضافه کرد: علاوه بر آن از ۸ شخصیت حقیقی و حقوقی که شامل ۲ شخصیت پیشرو در حوزه علوم انسانی و اسلامی، یک نظریه پرداز برجسته، یک انجمن علمی برجسته به پیشنهاد کمیسیون انجمن های علمی، یک نشریه علمی برتر به پیشنهاد کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم و یک مترجم پیشکسوت زبده و نقش آفرین و یک پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی تقدیر می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

تقدیر

،

۳۵ محقق

،

وزارت علوم

ثبت نظرات
captcha