کد خبر : ۳۴۸۵۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همکاری با ۲۱ دانشگاه بین المللی

مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات از تحصیل ۳۵۰ دانشجوی غیر ایرانی در واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: واحد علوم و تحقیقات با ۲۱ دانشگاه بین المللی همکاری دارد.

همکاری با ۲۱ دانشگاه بین المللی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شاهین مصر اوغلی گفت: واحد علوم و تحقیقات تا به امروز و در راستای امکان تبادل استاد و دانشجو، با ۲۱ دانشگاه معتبر، یادداشت تفاهم و موافقتنامه امضا کرده است.

به گفته مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات از سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه ای سه جانبه میان بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و واحد علوم و تحقیقات برای همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور در قالب حمایت از سخنرانی ها، طرح های پسادکتری، فرصت های مطالعاتی، ایجاد شرکت های دانش بنیان و غیره در حال انجام است که در نتیجه آن تاکنون ۱۰ پسادکتری، یک استاد مدعو، یک فرصت مطالعاتی و ۱۵ سخنرانی توسط متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم در واحد علوم و تحقیقات داشته ایم.

شاهین مصر اوغلی به فعالیت تحصیلی بیش از ۳۵۰ دانشجوی غیرایرانی در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا نیاز به هماهنگی و اطلاع رسانی ویژه به کلیه دانشجویان غیرایرانی احساس می شد که با هماهنگی های انجام شده با معاونت بین الملل سازمان مرکزی و کارگزاران جذب دانشجویان غیرایرانی دارای قرارداد با واحد، اطلاع رسانی از طریق سایت انگلیسی واحد علوم و تحقیقات، کارگزاران جذب و معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی انجام پذیرفت.

وی ادامه داد: ارتباط دفتر مدیریت بین الملل این واحد دانشگاهی با کلیه دانشجویان غیرایرانی به طور پیوسته و مستمر برقرار بوده است.

به گفته دکتر مصر اوغلی، در حال حاضر با توجه به هماهنگی کارگزاران جذب با دفتر بین الملل واحد هرگونه اطلاع رسانی و راهنمایی به دانشجویان غیرایرانی که از مرز خارج شده اند و در کشورهای مطبوع خود سکونت دارند از طریق کارگزاران انجام می پذیرد. همچنین کلیه اطلاع رسانی ها به صورت همزمان از طریق وب سایت انگلیسی و عربی واحد بروز رسانی شده و اخبار جهت آگاهی دانشجویان غیرایرانی اعلام می گردد.

مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات خاطر نشان کرد: تلاش برای حضور در رده بندی های معتبر بین المللی دانشگاهی، بررسی پتانسیل ها و هماهنگی با دانشگاه های کشورهای حوزه CIS، غرب آسیا و چین جهت عقد تفاهم نامه های علمی و تحقیقاتی مشترک، بررسی پتانسیل های علمی و تحقیقاتی موجود و اطلاع رسانی به اعضای هیات علمی جهت مشارکت و همکاری در پروژه های بین المللی و هماهنگی های لازم برای اعزام اعضای هیات علمی به فرصت های مطالعاتی و دوره های پسادکتری از دیگر برنامه های در دست اجرا است.

به گفته دکتر مصر اوغلی، اجرای دوره های فشرده کوتاه مدت کاربردی تخصصی برای دانشگاهیان و بخش خصوصی و دولتی با هدف درآمدزایی، جذب بورس های بین المللی، برقراری دوره های مدرک مشترک با دانشگاه های معتبر بین المللی، جذب دانشجوی خارجی، بررسی امکان جذب بیمار خارجی در بیمارستان فرهیختگان، پیگیری اعتبارسنجی دانشگاهی با همکاران بین المللی از دیگر فعالیت های در دست پیگیری در حوزه امور بین الملل است.

مهر

 

کلید واژه :

دانشجوی غیر ایرانی

،

همکاری با ۲۱ دانشگاه بین المللی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha