کد خبر : ۳۴۸۵۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح دو پروژه محیط زیستی منطقه ۱۶

نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی و منبع ذخیره آب در منطقه ۱۶ امروز افتتاح شد.

افتتاح دو پروژه محیط زیستی منطقه ۱۶

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دو پروژه محیط زیستی صبح 27 مرداد توسط رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افتتاح شد.

سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز با حضور در شهرداری منطقه ۱۶، ضمن بررسی آخرین وضعیت اجرای آزمایشی طرح کاپ در این منطقه، دو پروژه محیط زیستی در منطقه ۱۶ را افتتاح کرد.

در این مراسم که مجتبی یزدانی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران، شینا انصاری مدیرکل اداره کل محیط زیست و توسعه پایداری شهرداری تهران و پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ حضور داشتند، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ابتدا نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی در این منطقه را افتتاح کرد.

این نیروگاه ضمن تولید برق برای ساختمان شهرداری، امکان فروش برق مازاد به شبکه برق را ممکن می سازد.

در ادامه، حسینی میلانی با حضور در بلوار ابریشم منبع ذخیره آب را افتتاح کرد. این منبع آب که با استفاده از ژئومبمبران کف سازی شده، با ذخیره سازی ۹ هزار متر معکب آب شرایط پایداری را برای آبرسانی به ۱۷ هکتار از فضاهای سبز و بوستان های جنگلی در منطقه ۱۶ ممکن کرده و آب های سطحی در این منطقه را جمع آوری می کند.

مهر

 

کلید واژه :

پروژه محیط زیستی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha