کد خبر : ۳۴۸۵۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشت ۱۲۵۰ هکتار گیاه دارویی در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۱۲۵۰ هکتار گیاه دارویی در استان کشت می شود.

کشت ۱۲۵۰ هکتار گیاه دارویی در لرستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شیرزاد نجفی با بیان اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی از اولویت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است، اظهار کرد: کاشت گیاهان دارویی می تواند در عرصه های کم بازده و در همه محدوده های طرح های مرتع داری، به دلیل نیاز آبی کم در شرایط خشکسالی و قابلیت تولید از زمین های کم بازده، در افزایش بهره وری از منابع آب وخاک مؤثر واقع شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تنوع آب و هوایی استان و امکان رویش اکثر گیاهان دارویی، فرصت طلایی نصیب شده که باید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده نمود تا شاهد رشد و شکوفایی در عرصه های اقتصادی باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان کاشت موسیر، آویشن، گل محمدی و... را جز اولویت های اداره کل منابع طبیعی در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی چندین برابر کشت محصولات گندم و جو درآمد دارد که به طور مثال گونه موسیر در ۱ هکتار، مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیون تومان درآمدزایی ایجاد می کند.

نجفی اضافه کرد: کاشت موسیر در شهرستان های الیگودرز، سلسله، دلفان، دورود و بروجرد می تواند به عنوان برندی از محصولات گیاهان دارویی استان لرستان، به سراسر کشور معرفی شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

گیاه دارویی

،

لرستان

ثبت نظرات
captcha