کد خبر : ۳۴۸۵۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راه اندازی اولین داروخانه تخصصی بیماران هموفیلی یزد

اولین داروخانه تخصصی بیماران هموفیلی استان یزد به منظور تسهیل دسترسی و یکپارچگی توزیع داروهای مورد نیاز و ارائه خدمات بهتر به این بیماران راه اندازی شد.

راه اندازی اولین داروخانه تخصصی بیماران هموفیلی یزد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر «محمدحسین زارع» مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در حاشیه مراسم افتتاح این داروخانه تخصصی اظهار کرد: داروخانه ای که امروز در مرکز درمانی بقایی پور شهر یزد و به عنوان شعبه ای از داروخانه شبانه روزی چمران این شهر افتتاح شد، خدمات ویژه به بیماران هموفیلی ارائه می کند.

وی افزود: قبل از راه اندازی این داروخانه تخصصی، یکی از مشکلات این بیماران برای تهیه دارو فاصله داروخانه های توزیع کننده داروهای هموفیلی از مرکز درمانی این بیماران بود که با توجه به وضعیت جسمی این افراد با مشکلات زیادی برای آنها همراه بود که به همین منظور راه اندازی این داروخانه در این مرکز درمانی در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول به لزوم همراهی سازمان های بیمه ای برای افزایش گروه های دیگری از بیماران خاص به مخاطبان این داروخانه یاد کرد و گفت: در این صورت بیماران دیگری مانند مبتلایان به تالاسمی و ام.اس و بیماران دیالیزی نیز می توانند داروهای خود را از این داروخانه و در داخل این مرکز درمانی تهیه کنند.

زارع در مورد سردخانه تهیه شده برای این داروخانه نیز تصریح کرد: سردخانه مجلل، بسیار بزرگ و مناسبی با ظرفیت پوشش دارویی ۵۰۰ بیمار هموفیلی تامین و این داروخانه به این سردخانه تجهیز شده است.

دکتر «سیدمحسن نبی» مسئول داروخانه تخصصی چمران نیز داروخانه هموفیلی را بخشی از داروخانه تخصصی چمران خواند و گفت: بیماران هموفیلی به علت مشکلات جسمی در حوزه رفت و آمد با دشواری روبرو بودند و همین مسئله نیازمند تدبیری به منظور ایجاد رفاه برای این بیماران بود.

وی افزود: این داروخانه به همت معاونت اجتماعی استانداری و معاونت درمان و همچنین معاونت غذا و دارو و البته به منظور توزیع یک پارچه داروی هموفیلی به کلینیک بقایی پور منتقل و دارو بدون فاصله و در زمان کوتاهی در دسترس بیمار قرار می گیرد.

این مسئول در مورد سردخانه این داروخانه، تصریح کرد: این داروخانه به سردخانه ای با ظرفیت اسمی ۲۸ مترمکعب، دو کمپرسور و برخوردار از استانداردهای مربوطه است.همچنین  سردخانه مذکور دارای سیستم هشدار دمایی است به طوری که دماهای بیش از هشت و کمتر از دو درجه را به صورت پیامک هشدار می دهد.

نبی از قابلیت های نسخه پیچی و  قیمت زنی و توزیع دارو در این داروخانه نیز یاد کرد و گفت: این داروخانه با ظرفیت ذخیره دو ماه داروهای هموفیلی راه اندازی و از امروز آماده ارائه خدمات به بیماران است.

گفتنی است، این داروخانه با حضور جمعی از مسئولان علوم پزشکی و «حمید عزیزیان» مدیر کل دفتر هماهنگی امور اجتماعی استانداری افتتاح و راه اندازی شد.

ایسنا

 

کلید واژه :

داروخانه

،

بیماران هموفیلی

ثبت نظرات
captcha