کد خبر : ۳۴۸۵۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راه اندازی خط نیمه اتوماتیک تولید ماسک

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با راه اندازی خط نیمه اتوماتیک در یکی از کارخانه های تولید ماسک بیرجند، تولید با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

راه اندازی خط نیمه اتوماتیک تولید ماسک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حامد حسن نژاد اظهار کرد:  تاکنون در تولید ماسک، برای اتصال بدنه به کش از دستگاه کش زن پنوماتیک استفاده می شد که به طور متوسط روزانه  ۲۰ هزار ماسک در واحدهای استان می شد.

وی افزود: با راه اندازی خط نیمه اتوماتیک در یکی از کارخانه های تولید ماسک بیرجند، ظرفیت تولید ماسک به ۱۰۰ هزار عدد در روز افزایش یافت.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد:  هم اکنون در حوزه ماسک کمبودی در استان وجود ندارد و به زودی با افزایش تولید و رفع نیاز استان، زمینه ارسال این کالای بهداشتی به سایر استان ها از جمله استان های همجوار فراهم خواهد شد.

حسن نژاد با اشاره به فعالیت چهار واحد صنعتی تولید ماسک در شهرستان های بیرجند و سربیشه، خاطرنشان کرد: سه واحد از این تعداد، در فهرست بهره مندی از پارچه یارانه ای قرار گرفتند که به زودی به آنان تعلق می گیرد.

مسئولان صمت خراسان جنوبی در هفته های اول مردادماه، اعلام کردند که بسیاری از واحدهای صنعتی و صنفی تولید ماسک در استان، برای تامین مواد اولیه با کمبود پارچه مواجه هستند؛ خراسان جنوبی ظرفیت تولید حدود 400 هزار ماسک را دارد که به دلیل کمبود پارچه ارزان قیمت، روزانه حدود 10 هزار ماسک تولید می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

خط نیمه اتوماتیک تولید ماسک

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha