کد خبر : ۳۴۸۵۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور از (۲۶ مرداد) خبر داد و گفت: در شرق کشور نیز همچنان وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک تداوم دارد.

کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صادق ضیاییان اظهار کرد: طی سه روز آینده در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط استان های اردبیل، خراسان شمالی و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش باران پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: طی سه روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس نیز افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست. از امروز تا سه شنبه (۲۶ تا ۲۸ مرداد) دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه استان های ساحلی خزر و اردبیل به طور محسوسی کاهش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دریای خزر تا روز دوشنبه (۲۷ مرداد) مواج خواهد بود، گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ مرداد) نیز در استان های ساحلی خزر و روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) در شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۳۰ مرداد) بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر دور از انتظار نیست، اظهارکرد: پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل تا پنج روز آینده وزش باد شدید همراه با گرد و خاک است.

به گفته وی طی پنج روز آینده شرق دریای عمان و امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ مرداد) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ مرداد) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۲۸ مرداد) نیز قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

دما

،

نوار شمالی کشور

ثبت نظرات
captcha