کد خبر : ۳۴۸۵۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سرعت اینترنت ماهواره های استارلینک فقط ۶۰ مگابایت بر ثانیه است!

آزمایش های جدیدی که در مورد اینترنت ماهواره ای استارلینک صورت گرفته است، نشان می دهد که میزان سرعت ارائه شده هنوز با سرعت مورد نظر فاصله دارد.

سرعت اینترنت ماهواره های استارلینک فقط ۶۰ مگابایت بر ثانیه است!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از تک تایمز، کاربران "ردیت"(Reddit)،نتایج آزمایش های سرعت پهنای باند اینترنت استارلینک شرکت اسپیس ایکس را منتشر و اعلام کردند که این سرعت بسیار پایین تر از سرعت ۱۶ گیگابایت در ثانیه هدف گذاری شده است.

اسپیس ایکس در حال حاضر آماده می شود تا با کمک پروژه ماهواره های استارلینک، خدمات اینترنتی ارتقا یافته ای را برای آمریکا و شاید همه جهان را فراهم کند. 

ماهواره های اینترنتی استارلینک قرار بود پس از اجرا، اینترنتی با سرعت ۱۶ گیگابایت بر ثانیه را برای آمریکا فراهم کنند اما آزمایش هایی که با وبسایت آزمایش سرعت شرکت "اکلا" (Ookla) صورت گرفته اند، نشان می دهند که سرعت دانلود برای کاربران نسخه بتای استارلینک، تنها بین ۱۱ تا ۶۰ مگابایت بر ثانیه بوده است.

شرکت اسپیس ایکس هنوز در حال آزمایش نسخه بتای ماهواره استارلینک است و فعلا سرویس اینترنت خود را راه اندازی نکرده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال جاری، سرویس اینترنتی آمریکای شمالی و کانادا را فراهم کند. هدف اسپیس ایکس این است که راه اندازی جهانی سرویس اینترنتی را تا سال ۲۰۲۱ انجام دهد.

به رغم رسیدن به نیمه دوم سال ۲۰۲۰، استارلینک هنوز سرویس عمومی خود را برای استفاده ارائه نکرده است. ارائه نسخه بتا نشان می دهد که پروژه استارلینک به مرحله نهایی خود رسیده اما در مورد راه اندازی رسمی آن صحبتی نشده است.

ایسنا

 

کلید واژه :

اینترنت

،

ماهواره های استارلینک

ثبت نظرات
captcha