کد خبر : ۳۴۸۵۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی

تحقیقات جدید نشان داد ربات های صنعتی حفره های امنیتی دارند که آنها را در برابر حملات هکرهای پیشرفته آسیب پذیر می کند.

تهدید سایبری در کمین ربات های صنعتی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ربات های صنعتی برای مونتاژ محصولات از هواپیما گرفته تا تلفنهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند و با بازوهای مکانیکی خود یک فرآیند را بارها و بارها هزاران بار در روز و با دقت نانومتریک تکرار می کنند.

اما فردریکو ماگی، محقق ترند مایکرو و مارسلو پوگلیانی، محقق امنیت اطلاعات شرکت پلی تکنیکو دی میلانو در تحقیقات جدیدی هشدار دادند برخی از ربات ها حفره های امنیتی دارند که هکرهای پیشرفته با استفاده از آنها می توانند به سرقت اطلاعات پرداخته یا حرکات ربات را از راه دور تغییر دهند. حملات سایبری در محیطهای صنعتی ممکن است پیامدهای وخیمی از جمله توقف فعالیت تولیدی، خسارت فیزیکی، آسیب محیط زیستی و آسیب یا تلفات انسانی را به همراه داشته باشد.

این تحقیقات قرار است در کنفرانس مجازی هکرهای بلک هت ارائه شود.

رباتها اغلب به شبکه ها متصل بوده و از طریق نرم افزار کار می کنند. آسیب پذیریهایی که پیش از این ناشناخته بودند ممکن است به هکرها اجازه دهند کد مخرب را در آنها و سایر ماشینهای تولیدی قابل برنامه ریزی پنهان کنند. این محققان حفره های امنیتی در نرم افزار شرکت سوییسی-سوئدی ABB که یکی از بزرگترین سازندگان ربات صنعتی در جهان است، کشف کرده اند. همچنین آسیب پذیریهای دیگری در نرم افزار کد باز Ros-I کشف کرده اند که برای شرکتهای تولیدکننده ربات ABB و Kuka AG تهیه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ربات های صنعتی یکی از بخشهای برخودار از رشد سریع در بخش صنعتی هستند و بر مبنای آمار فدراسیون بین المللی رباتیک، نرخ رشد تاریخی آنها بر مبنای واحد از ۲۰ درصد فراتر رفته و ارزش سالانه آنها ۱۶ میلیارد دلار است.

ایسنا

کلید واژه :

ربات های صنعتی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha