کد خبر : ۳۴۸۵۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ممنوعیت چرای دام در مناطق حفاظت شده زنجان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: چرای دام در مراتع قرار گرفته در مناطق حفاظت شده این استان ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

ممنوعیت چرای دام در مناطق حفاظت شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اسماعیل قلی زاده  در رابطه با ممنوع بودن چرای دام در مناطق حفاظت شده استان، اظهار کرد: چرای دام در مراتع قرار گرفته در مناطق حفاظت شده استان زنجان ممنوع بوده و در صورت مشاهده تعلیف غیرمجاز در مناطق حفاظت شده این استان، فرد متخلف توسط ماموران حفاظت محیط زیست بدون هیچ اغماضی، جلب شده و برای اعمال قانون به مراجع قانونی تحویل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چرای دام در مناطق محافظت شده سبب خسارت جدی و تخریب زیستگاه حیات وحش می شود، افزود: از دامداران درخواست می کنم از چرای دام در مناطق حفاظت شده استان به صورت جدی خودداری کنند.

این مسئول در رابطه با ماجرای دستگیری یک دامدار متخلف در پناهگاه حیات وحش انگوران، تصریح کرد: در هفته گذشته محیط بانان حین گشت زنی و پایش مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده، در پناهگاه حیات وحش انگوران از توابع شهرستان ماه نشان، یک فرد متخلف و متمرد که مشغول چرای دام غیرمجاز بود را مشاهده و دستگیر کردند که این متخلف دارای سابقه تعلیف دام در مراتع حفاظت شده بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خاطرنشان کرد: فرد متخلف دستگیر شده چند بار اقدام به چرای غیرمجاز  ۱۵۰ راس گوسفند در مراتع پناهگاه حیات وحش انگوران کرده بود که بالاخره توسط ماموران یگان حفاظت دستگیر شد.

ایسنا

 

کلید واژه :

چرای دام

،

زنجان

ثبت نظرات
captcha