کد خبر : ۳۴۸۵۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پرتاب فضانوردان دراگون به تاخیر افتاد

ماموریت بعدی اعزام فضانوردان آمریکایی به فضا مجددا به تاخیر افتاد.

پرتاب فضانوردان دراگون به تاخیر افتاد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از اسپیس، ناسا طی بیانیه ای اظهار کرد که اولین ماموریت سرنشین دار کاملا عملیاتی شرکت "اسپیس ایکس" تحت عنوان "کرو-۱"(Crew-۱) از اواخر سپتامبر به ۲۳ اکتبر به تعویق افتاده است.

یعنی این عملیات زودتر از ۲۳ اکتبر انجام نخواهد شد.

قرار است در این ماموریت فضاپیمای "کرو دراگون"(Crew Dragon) شرکت "اسپیس ایکس" سوار بر موشک "فالکون ۹" از مرکز فضایی "کندی" ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شود.

در ماموریت "کرو-۱" چهار فضانورد به نام های "میشل هاپکینز"(Michael Hopkins) ، "ویکتور گلاور"(Victor Glover) و "شانون واکر"(Shannon Walker) از ناسا و "سوئیچی نوگوچی"( Soichi Noguchi) از آژانس فضایی ژاپن به فضا اعزام خواهند شد.

با این زمان بندی جدید، "کرو-۱" پس از رسیدن سه تن از فضانوردان دیگر توسط فضاپیمای سایوز "MS-۱۷" روسها به فضا پرتاب خواهد شد.

همچنین "کرو-۱" با خروج فضانوردان فعلی ایستگاه فضایی به نام های "کریس کاسیدی(Chris Cassidy) از ناسا،" آناتولی ایوانیشین"(Anatoly Ivanishin) و "ایوان واگنر"(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه به زمین همراه خواهد بود تا فضانوردان جدید جایگزین این سه تن شوند.

پرتاب "کرو-۱" پس از بازگشت موفقیت آمیز فضانوردان ماموریت "دمو-۲" به زمین انجام خواهد شد. در تاریخ ۳۰ ماه مه بود که یک روز تاریخی در ماموریت های فضایی آمریکایی ها رقم خورد و دو تن از فضانوردان این کشور برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۱ میلادی، از خاک آمریکا راهی فضا شدند و توانستند با موفقیت به خانه بازگردند.

 

 

کلید واژه :

فضانوردان دراگون

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha