کد خبر : ۳۴۸۵۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار هواشناسی مازندران نسبت به بارش های رگباری

هواشناسی مازندران شنبه با انتشار اطلاعیه ای نسبت به تبعات بارش های متناوب و رگباری در استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی مازندران نسبت به بارش های رگباری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هواشناسی مازندران برای روزهای آینده تا اواسط هفته پیش رو سطح هشدار را نارنجی تعیین کرد و خواستار آمادگی شهروندان به خصوص کشاورزان استان شد که در پیک فصل برداشت برنج به سر می برند.

بر اساس این گزارش ، فعالیت سامانه بارسی از امروز شنبه ۲۵ مردادماه با بارش های بارندگی متناوب و گاهی بصورت رگباری ، وزش باد و کاهش دما  آغاز می شود که نتیجه آن علاوه بر احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات و مسیل های کوهستانی ، آب گرفتگی شالیزارها و اخلال در برداشت برنج خواهد بود.

هواشناسی مازندران علاوه بر اختلال در عملیات برداشت شالی، نسبت به لغزندگی جاده ها و کاهش دید در محورهای کوهستانی ،  احتمال رگبار نقطه ای منجر به آبگرفتگی نیز هشدار داد.

پرهیز از برداشت برنج بویژه به روش غیر مکانیزه ، احتیاط در تردد جاده ای از توصیه های هواشناسی برای روزهای بارانی پیش رو است. 

هواشناسی مازندران همچنین با تاکید بر این که سامانه بارشی تا روز چهارشنبه مهمان مردم مازندران خواهد بود ، بیشترین میزان بارندگی را برای مناطق جلگه ای پیش بینی کرد.

هواشناسی همچنین از شهروندان خواسته است تا از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها ، مسیل ها خودداری و صعود به ارتفاعات را هم در این مدت متوقف کنند.

امواج ۲.۵ متری مهمان سواحل مازندران

کارشناس پیش بینی دریایی هواناشی مازندران از مواج بودن دریای خزر در هفته جاری خبر داد و گفت: دریای خزر تا روز چهارشنبه برای هیچ کدام از فعالیت های دریایی از جمله گردشگری مساعد نیست.

اسحاق حمیدی با بیان اینکه برای امروز امواج ۱.۴ متری در سواحل مازندران پیش بینی مش ود افزود: از بعداز ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه امواج خزر به ارتفای ۲.۵ متری و بیش از آن خواهد رسید.

به گفته او این امواج به شدت خطرناک بوده و قدرت کششی قوی دارند که برای شنا خطرناک بوده که حتی می تواند منجر به غرق شدن افراد بزرگسال هم شود.

دمای هوا استان مازندران نیز در روزهای آینده تقریبا ثابت بوده که در مناطق جلگه ای و ساحلی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه در نوسان است.

ایرنا

 

کلید واژه :

مازندران

،

بارش های رگباری

ثبت نظرات
captcha