کد خبر : ۳۴۸۴۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رونمایی از ابرخودروی هیدروژنی با حداکثر سرعت ۲۲۱ مایل بر ساعت

به تازگی از ابرخودرویی هیدروژنی رونمایی شده که حداکثر سرعت آن ۲۲۱ مایل بر ساعت است و با یک بار شارژ می تواند هزار مایل طی کند.

رونمایی از ابرخودروی هیدروژنی با حداکثر سرعت ۲۲۱ مایل بر ساعت

 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،به نقل از دیلی میل، شرکت خودروسازی آمریکایی «هایپریون» به تازگی از یک ابرخودروی هیدروژنی رونمایی کرده که بدون نیاز به سوختگیری می تواند مسافت هزار مایل را طی کند.

به گفته شرکت سازنده، این خودرو که XP-۱ نام دارد، می تواند در ۲.۲ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت برساند. حداکثر سرعت XP-۱ بیش از ۲۲۱ مایل برساعت اعلام شده و تنها خروجی اگزوز آن بخار آب است.

خودروی فناورانه مذکور پس از یک دهه تلاش توسعه یافته و دارای چهار چرخ متحرک است. داخل کابین XP-۱  یک نمایشگر لمسی خمیده ۹۸ اینچی  به راننده امکان می دهد با حرکات دست خودرو را کنترل کند. از سوی دیگر شیشه خودرو  طوری طراحی شده که دور آن پیچیده شده و  منظره ای ۳۶۰ درجه از فضای بیرون فراهم می کند.

از آنجا که XP-۱ با هیدروژن حرکت می کند، در مقایسه با خودروهای بنزینی سروصدای کمتری دارد.سوختگیری آن نیز فقط چند دقیقه طول می کشد. این درحالی است که شارژ یک خودروی تسلا چند ساعت طول می کشد.

  قرار است XP-۱ در ۲۰۲۲ میلادی وارد مرحله تولید شود.

 

کلید واژه :

ابرخودروی هیدروژنی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha