کد خبر : ۳۴۸۴۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف بنزین در جنوب آذربایجان غربی ۲۵ درصد کاهش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، مصرف بنزین در جنوب آذربایجان غربی طی سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال…

مصرف بنزین در جنوب آذربایجان غربی ۲۵ درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدجواد فیض حسینی  اظهار داشت: در کنار اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، همچنین با توجه به شیوع کرونا و به تبع آن کاهش تردد خودروها و مسافرت های بین شهری مصرف بنزین در هشت شهر جنوب آذربایجان غربی کاهش یافته است.

وی افزود: در سال جاری همچنین مصرف نفت گاز به میزان پنج درصد، نفت کوره ۱۹ درصد، سی ان جی ۲ درصد و نفت سفید نیز ۱۷ درصد کاهش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب با اشاره به وسعت و پراکندگی جغرافیایی منطقه میاندوآب افزود: روزانه نزدیک به ۲ میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در مبادی مختلف جنوب استان آذربایجان غربی توزیع می شود.

فیض حسینی، علت اصلی کاهش مصرف فرآورده نفت و گاز را در این منطقه توزیع سوخت ادوات کشاورزی بر اساس سطح زمین زیرکشت، تعداد ادوات کشاورزی و در بخش نفت سفید و نفت کوره توسعه شبکه گازرسانی در مناطق روستایی، گازرسانی به صنایع، واحدهای تولیدی، کنترل و نظارت های لازم از سوی بازرسان این منطقه را عنوان کرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب در ادامه به اقدامات اولیه برای اجرای طرح الکترونیک کردن توزیع نفت سفید و گاز مایع خانوارهای روستایی فاقد گاز شهری از جمله تامین پایانه های فروشگاهی برای فروشندگی های توزیع نفت سفید و عاملان گاز مایع برای ۸۰ درصد خانوارهای نفت سوز جنوب آذربایجان غربی در سامانه "سدف" برای تامین سوخت فرآورده نفت سفید اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اصحاب رسانه مکمل دستگاه های اجرایی به عنوان حلقه ای از زنجیره خدمت رسانی به مردم هستند، گفت: در این شرایط حساس کشور که بر اثر تحریم های ظالمانه و شدید اقتصادی توسط دشمن به نظام تحمیل شده، نیاز است خبرنگاران در جامعه امیدآفرینی و آرامش ایجاد کنند.

فیض حسینی با بیان اینکه فعالیت های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این شرایط در صدر توجه و تمرکز دشمنان قرار دارد، اظهار داشت: رسانه ها ضمن حساسیت در انتشار هرگونه اخبار، باید در این حوزه دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند تا بهانه ای به دست دشمنان داده نشود.

در پایان این نشست از خبرنگاران میاندوآب به مناسبت روز خبرنگار با اهدای لوح قدردانی به عمل آمد.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب با قرار گرفتن در محور مواصلاتی شمال غرب کشور و داشتن ۹۳ باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت گاز و CNG، مسوولیت تامین و توزیع فرآورده های نفتی بنزین موتور، نفت گاز و نفت سفید به هشت شهر جنوب استان آذربایجان غربی را برعهده دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

مصرف بنزین

،

آذربایجان غربی

ثبت نظرات
captcha