کد خبر : ۳۴۸۴۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جمع آوری تخم و شفیره های آفت پروانه دم قهوه ای در اهر

اهر- اقدام مناسب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در جمع آوری تخم و شفیره های آفت پروانه دم قهوه ای در جنگل های اهر باعث سرسبزی دوباره درختان شده است.

جمع آوری تخم و شفیره های آفت پروانه دم قهوه ای در اهر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با آفت پروانه دم قهوه ای سبب جان گرفتن دوباره جنگل های منطقه بویژه در مناطق اطراف روستاهای افیل، بهل، انداب (پارک جنگلی فندقلو)، آللو و گوراوان ها شده و باید برای کنترل هر چه بیشتر آفات در فصل پاییز این فعالیت ها تداوم یابد.

پیش از این در گزارش ها و فیلم هایی به وضعیت نابسمان درختان در جنگل های ارسباران اشاره شده بود که آفت پروانه دم قهوه ای باعث بی برگ شدن درختان می شد.

این مسئله بدون همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل و بویژه شهرستان مشگین شهر که همجوار با جنگل های شهرستان اهر هستند ناقص بوده و سبب خواهد شد تا آفت پروانه دم قهوه ای به صورت کامل از بین نرفته و در آینده نزدیک دوباره گسترش یابد. این امر لازمه به وجود آمدن ارتباط بین استانی است تا برای مدتی این مشکل که بلایی نابود کننده برای جنگل ها است تا حد زیادی مرتفع شود.

بدیهی است اقدامات انجام یافته تا بدین جای کار مناسب بوده و در کنار این اقدامات، ترمیم فنس کشی ها جهت حفاظت هرچه بیشتر و احیای بسیاری از مناطق جنگلی، نوید جدیتی بیشتر در صیانت از منابع طبیعی در این مناطق را می دهد.

همچنین ضروری است اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی، در مدیریت منطقه حفاظت شده یای قاری که بخش عمده ای از جنگل های شهرستان اهر به دلیل قرار گرفتن در داخل آن با مشکلاتی مواجه شده اهتمام بیشتری داشته باشد و از طرفی عدم وفای به عهد این اداره در ایجاد پارک وحش در پارک جنگلی فندقلو موجب گلایه مندی بسیاری از مردم شده است.

 

 

کلید واژه :

آفت پروانه

ثبت نظرات
captcha