کد خبر : ۳۴۸۴۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

والدین آینه فرزندان

مشاور و روان درمانگر نوجوانان گفت: هر چقدر والدین رابطه خود را با فرزندان مستحکم تر سازند، آنها حتی در مواقع تنهایی، بیشتر مطابق با نظر خانواده عمل می کند.…

والدین آینه فرزندان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا خوانساری با بیان اینکه خانواده ها برای بدست آوردن دل فرزند نوجوان خود باید ارتباطات قوی با آنها برقرار کنند، اظهار داشت: ارتباط، کلید قفل رابطه با نوجوان است و والدین باید بدانند همه اعمال و رفتاری که از فرزندان آنان سر می زند، در حقیقت کردار خود آنان است که انتخاب کرده اند.

وی گفت: هر فردی می تواند افکار خود و اقداماتی را که بر اساس آن افکار انجام می دهد همواره مدیریت و کنترل کند ولی والدین باید آگاه باشند وقتی در رابطه با نوجوانان از حربه زور و اجبار استفاده می شود، فقط می توان به طور موقت فعالیت های آنها را کنترل کرد و هرگز نمی شود افکار آنها را تحت کنترل درآورد.

این متخصص روان درمانگر شناختی رفتاری افزود: هر فردی شخصیت مستقل دارد و از این رو نوجوان یک خانواده هم وقتی دور از نظر باشد هر کاری که بخواهد می تواند انجام دهد اما باید توجه داشت که تفاوت بین کارها مهم است و کارهایی که پدر و مادر از نوجوان خود خواسته اند با فرض اینکه به روشنی بداند از او چه می خواهند، به میزان قدرت و عمق رابطه آنان با یکدیگر باز می گردد.

خوانساری تصریح کرد: والدین توجه داشته باشند با در نظر گرفتن جایگاه مدیریتی و نظارتی، هرچه قدر رابطه محبت آمیز خود با فرزند را مستحکم تر کنند بیش تر خواسته ها و اعمال و رفتار آنان در فرزند نوجوان نمود پیدا خواهد کرد و به مانند آینه منعکس خواهد شد.

وی با بیان اینکه پدر و مادر باید توجه داشته باشند آنان در روند زندگی انتخاب هایی دارند و فرزند نوجوان نیز انتخاب هایی، از این رو هیچیک نمی تواند رفتار کلیشه ای و خاصی را برای مدت طولانی بر دیگری تحمیل کند، اظهار داشت: در این مواقع چنانچه نتوان برای بلند مدت با یکدیگر کنار آمد، توجه خواهید شد یکی از طرفین و یا هر دو طرف یعنی والدین و فرزند، مسیری را که انتخاب کرده غلط است. ولی باید نیک دانست همیشه یک راه و انتخاب بهتر وجود دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

والدین

،

فرزندان

ثبت نظرات
captcha