کد خبر : ۳۴۸۴۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ارزیابی دقیق افراد مبتلا به کووید ۱۹ با کمک آزمایش دقیق پادتن

پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با یک آزمایش دقیق پادتن، به ارزیابی دقیق تر افراد مبتلا به کووید- ۱۹ کمک کنند.

ارزیابی دقیق افراد مبتلا به کووید ۱۹ با کمک آزمایش دقیق پادتن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه تگزاس، پژوهشگران "مرکز سرطان ام.دی. اندرسون دانشگاه تگزاس"(University of Texas MD Anderson Cancer) باور دارند که شاید دو نوع متفاوت از واکنش قابل تشخیص پادتن کووید-۱۹ بتوانند راهی برای بهبود سلامت عمومی در برابر این بیماری ارائه دهند.

پروتئین های موسوم به "S-RBD" که به گیرنده پروتئین خوشه ای کروناویروس متصل می شوند، عفونت ویروسی را خنثی می کنند؛ در حالی که ممکن است پادتن پروتئین نوکلئوکپسید کروناویروس اغلب در معرض ویروس قرار بگیرند و محافظتی در برابر عفونت دوباره نداشته باشند.

پژوهشگران در این بررسی ، یافته های مربوط به یک آنزیم مرتبط با آزمایش "الایزا"(ELISA) را ارزیابی کردند و پروتئین های کروناویروس را برای شناسایی پادتن های موجود در ۱۳۸ نمونه مربوط به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و ۴۶۴ فرد سالم به کار بردند.

نتایج آزمایش نشان داد که سه درصد نمونه های سالم، مثبت است و این نمونه ها پادتن پروتئین نوکلئوکپسید را در خود دارند. از میان نمونه هایی که پادتن S-RBD را در خود داشتند، تنها ۷۴ درصد دارای قابلیت خنثی کردن بودند.

"راگهو کالوری"(Raghu Kalluri)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: یافته های این پژوهش نشان می دهند پروتئین نوکلئوکپسید که به پادتن ها متصل می شود، همیشه با حضور پادتن های خنثی کننده S-RBD در ارتباط نیست. وجود این پادتن، بهترین شاخص محافظت در برابر عفونت دوباره است. هدف ما این است که نسبت به استفاده زیاد از آزمایش سرولوژی مبتنی بر پروتئین نوکلئوکپسید برای شناسایی ایمنی احتمالی در برابر کووید- ۱۹ هشدار دهیم. ما باور داریم که برای شناسایی دقیق افرادی که پروتئین خنثی کننده دارند، باید آزمایش دقیق و قابل اطمینان S-RBD انجام شود.

برخی از آزمایش های تجاری سرولوژی در حال حاضر، تنها وجود پادتن های پروتئین نوکلئوکپسید را تایید می کنند. اگرچه این آزمایش ها قرار گرفتن در معرض ویروس را نشان می دهند اما به نظر نمی رسد که ایمنی را در برابر عفونت دوباره نشان دهند.

وی افزود: یافته های این پژوهش، نیاز به آزمایش مجدد نتیجه آزمایش پادتن را برای همه بیماران نشان می دهند.

"کاتلین مک اندروز"(Kathleen McAndrews)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: ما امیدواریم که یافته های این پژوهش علاوه بر ارزیابی سرولوژی افراد، به ارزیابی سریع کارآیی واکسن ها کمک کنند.

این پژوهش، در مجله "JCI Insight" به چاپ رسید.

کلید واژه :

ارزیابی دقیق

،

آزمایش دقیق پادتن

ثبت نظرات
captcha