کد خبر : ۳۴۸۴۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشت ۲۰ معدن غیرفعال سیستان و بلوچستان به چرخه تولید

زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۱ واحد تولیدی و ۲۰ معدن تعطیل شده این استان با ایجاد تسهیلات لازم و رفع موانع به چرخه تولید بازگشتند.

بازگشت ۲۰ معدن غیرفعال سیستان و بلوچستان به چرخه تولید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی در همایش فرمانداران استان سیستان و بلوچستان که با هدف آمادگی فرمانداران برای بودجه سال آینده و بررسی روند اعتبارات ثبت شده در طرح های مختلف امسال برگزار شد، بر اولویت گذاری در طرح ها، برنامه ها و پروژه های شهرستان ها براساس اعتبارات سال آینده تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون در حوزه سرمایه گذاری و رفع موانع تولید ۱۱۱ واحد تولیدی و اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال و ۲۰ معدن تعطیل شده، فعال شده و به چرخه تولید بازگشتند؛ تشویق مردم برای سرمایه گذاری و همچنین توجه ویژه به استفاده از ظرفیت خیرین برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در سطح استان را خواستار شد.

رئیس شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای پروژه های زیربنایی مهم از قبیل انتقال گاز، راه آهن چابهار- زاهدان، اجرای طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری زمین های دشت سیستان و اجرای طرح توسعه فرودگاه ها و بنادر استان، بر اطلاع رسانی خدمات نظام به مردم تاکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید گفت: تخصیص بودجه برای ۳۷پ روژه جهش تولید در هفته گذشته به استان ابلاغ شده است تا روند اجرایی این پروژه ها در استان سرعت بیشتری پیدا کند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز هدف از برگزاری این وبینار را آمادگی فرمانداران برای بودجه سال آینده و چگونگی جذب اعتبارات تخصیصی امسال در کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها عنوان کرد.

علی زینی وند مستندسازی خدمات دولت و نظام برای آشنایی مردم را یکی دیگر از دستور کارهای نشست مجازی فرمانداران استان ذکر کرد و افزود: باید با ارتباط مداوم با رسانه ها خدمات نظام برای مردم تبیین و تشریح شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست به تشریح روند بودجه استان پرداخت.

مهرداد عرب اول با بیان اینکه ۷۱ درصد از ۴۱۲ میلیارد تومان اعتبارات استانی دریافت شده است؛ گفت: مجموع بودجه استان ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان است که ۱,۲۰۰ میلیارد تومان آن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع و ابلاغ شده است.

وی اعتبارات توسعه راه های روستایی و ردیف متوازن را از جمله تخصیص های اعتباری بودجه ای برای استان در سال جاری ذکر کرد و افزود: از ردیف اعتبارات توسعه راه های روستایی ۷۲ درصد و از ردیف اعتبارات متوازن تاکنون ۲۱ درصد تخصیص یافته که در مقایسه با سال گذشته، میزان تخصیص نقدی استان افزایش مناسبی پیدا کرده و هر آنچه که در قالب تخصیص نقدی به استان ابلاغ شده، میزان نقدینگی آن در خزانه استان موجود است.

سیده ثریا سیدزاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری نیز به تشریح آخرین وضعیت هزینه کرد و تأمین نیرو و تجهیزات فرمانداری ها پرداخت.

منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم با بیان اینکه پروژه های عمرانی در دست اجرای استان در سطح کشور بی نظیر است، توجه به مستندسازی و اطلاع رسانی این طرح ها را خواستار شد.

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه موضوعات اقتصادی، احیا و افزایش میزان فعالیت بازارچه های مرزی، تسهیل و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی و حمایت از سرمایه گذاری و همچنین افزایش میزان صادرات از مرزهای استان ارائه کرد.

مهر

 

کلید واژه :

معدن غیرفعال

،

چرخه تولید

ثبت نظرات
captcha