کد خبر : ۳۴۸۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توزیع ۳۴ هزار اصله نهال در گرمسار

گرمسار– رئیس منابع طبیعی گرمسار با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز یکی از مهم ترین رویکردهای این نهاد است، گفت: طی یک سال گذشته ۳۴ هزار و ۵۰۰ اصله نهال در شهرستان توزیع شد.

توزیع ۳۴ هزار اصله نهال در گرمسار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،اسماعیل عرب معصوم  اظهار داشت: طی یک سال گذشته ۳۴ هزار و ۵۰۰ اصله نهال در گرمسار توزیع شده است.

وی با تأکید بر اینکه حفظ و توسعه فضای سبز یکی از مهم ترین رویکردهای منابع طبیعی گرمسار است، افزود: طرح های مراقبت و نگهداری از پارک ها در ۱۰ هکتار از پارک ها و بوستان های این شهرستان اجرایی شد.

اجرای عملیات بیولوژیکی با بذرپاشی باریجه در ۳۵۰ هکتار

رئیس منابع طبیعی گرمسار از اجرای طرح توسعه ای و بهره برداری اصولی از جنگل ها در ۱۰ هکتار از اراضی سبز این شهرستان خبر داد و گفت: حفاظت و قرق مدیریت چرا در ۳۶۱ هزار هکتار از مراتع این شهرستان انجام شد.

عرب معصوم با اشاره به ایجاد ۱۸ قطعه آبشخور برای تأمین آب شرب دام عشایر این شهرستان بیان کرد: بذرکاری و کپه کاری در ۸۰ هکتار از مراتع و اجرای عملیات بیولوژیکی با بذرپاشی باریجه در ۳۵۰ هکتار ازجمله اقدامات شاخص این نهاد در حوزه حفظ و توسعه مراتع بود.

وی بابیان اقدامات این نهاد در حوزه بیابان زدایی خاطرنشان کرد: اجرای طرح بذرپاشی و بذرکاری در ۱۵۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی، آبیاری سنواتی در ۴۶۰ هکتار، مدیریت هرز آب در ۱۵۰ هکتار، تولید ۱۰ هزار اصله نهال گلدانی، نهال کاری تاغ و آتریپلکس در ۲۰۰ هکتار و احداث بادشکن در ۱۰ کیلومتر از اراضی بیابانی این شهرستان انجام شده است.

رئیس منابع طبیعی گرمسار در ادامه با تأکید بر اهمیت ویژه اجرای پروژه های آبخیزداری یادآور شد: پروژه سنگ ملات چنداب در سه هزار و ۳۱۶ مترمکعب، بند خاکی سنگاب ایوانکی در ۵۹ هزار و ۷۰۰ مترمکعب عملیات خاکی، کانال انتقال آب ایوانکی در پنج هزار و ۴۰۰ متر، کانال انتقال آب بتونی گرمسار سه هزار و ۴۰۰ متر و پروژه سنگ ملات حوزه چنداب دو هزار و ۷۸۰ مترمکعب ازجمله پروژه های مهم حوزه آبخیزداری در این شهرستان است که طی سال گذشته اجرایی شد.

مهر

 

کلید واژه :

اصله نهال

،

گرمسار

ثبت نظرات
captcha