کد خبر : ۳۴۸۴۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احداث بیمارستان 81 تختخوابی در مشگین شهر

فرماندار شهرستان مشگین شهر از آغاز احداث بیمارستان 81 تختخوابی در این شهرستان خبر داد.

احداث بیمارستان 81 تختخوابی در مشگین شهر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،
اکبر صمدی  اظهار کرد: عملیات احداث این بیمارستان با پیشرفت 15 درصد آغاز شده و در حال حاضر فنداسیون این بیمارستان در مرحله اجراست.


فرماندار مشگین شهر با اشاره به وضعیت کرونا در موج اول و دوم و تلاش مسئولان این شهرستان در مهار و پیشگیری از شیوع این بیماری خاطرنشان کرد: در پیک اول 70 درصد بیماران بستری کرونا و همچنین موارد فوتی و مثبت مربوط به شهرستان مشگین شهر بود که در فروردین موفق به مهار این بیماری و روند نزولی ابتلا، بستری و فوتی در این زمینه شدیم.


صمدی خاطرنشان کرد: در موج دوم که از تیرماه شروع شده وضعیت مشگین شهر همچنان قرمز است ولی در دو هفته اخیر بیماران بستری از 52 نفر به کمتر از 30 نفر کاهش یافته است.


وی افزود: در این شهرستان فعالیت باشگاه های ورزشی، سالن ها و استخرها، مجتمع های آبدرمانی، قهوه خانه ها و قلیان سراها تعطیل است و اجازه فعالیت این مراکز تا رفع کرونا داده نخواهد شد.
فرماندار مشگین شهر ادامه داد: هرگونه برگزاری تجمع و مراسمات ختم و عروسی در مشگین شهر ممنوع است و امیدواریم در ماه محرم اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت باثباتی را در این شهرستان رقم بزنند.


صمدی گفت: بیمارستان 150 تختخوابی ولیعصر مشگین شهر فعالیت روزانه خود را در ارائه خدمات به بیماران انجام می دهد و بخش 30 تختخوابی جنرال توسعه بیمارستان ولیعصر نیز به عنوان بخش کرونا پذیرای بیماران کووید – 19 است.


وی اظهار کرد: هرچند از حیث تجهیزات و کادر پزشکی و درمانی کمبودهایی را داریم اما با حمایت استاندار اردبیل بخشی از این نارسائی ها رفع شده و در حال حاضر سعی بر تجهیز بیمارستان مشگین شهر به امکانات جدید و نوین هستیم.


فرماندار مشگین شهر خاطرنشان کرد: با دستور رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه خرید یک دستگاه سی تی اسکن در دستور کار هیئت امنای ارزی قرار گرفته و انتظار می رود مشگین شهر به دستگاه ام آرآی نیز مجهز شود.


صمدی با اشاره به عزاداری ماه محرم و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: عزاداری های سنتی با شور و شعور خاص در ماه محرم انجام خواهد شد اما هرگونه تجمع خیابانی و مراسم سنتی در این شهر ممنوع است.


وی در پایان بیان کرد: هیئت های عزاداری با رعایت موازین بهداشتی و کمترین تجمع و استفاده از ماسک برای عزاداران سعی خواهند کرد تا آئین های این ماه حزن و اندوه را با شکوه برگزار کرده و بیشترین مبالغ جمع آوری شده در این ایام صرف تهیه و توزیع رایگان ماسک و محلول ضدعفونی شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

احداث بیمارستان

ثبت نظرات
captcha