کد خبر : ۳۴۸۴۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار هواشناسی نسبت به بارندگی و کاهش دما در شمال کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به بارندگی توام با وزش باد شدید و کاهش دما در استان های شمالی کشور خبر داد.

هشدار هواشناسی نسبت به بارندگی و کاهش دما در شمال کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی بعدازظهر روز (۲۳ مرداد ماه) رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات هرمزگان و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی و برخورد صاعقه پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه می شود.

همچنین شنبه (۲۵ مرداد ماه) بارندگی توام با وزش باد شدید و کاهش دما در استان های مازندران، گلستان، اردبیل (بویژه مرز گیلان) و شمال استان آذربایجان شرقی و روز یکشنبه (۲۶ مرداد ماه) در استان های مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ خواهد داد.

فعالیت این سامانه روز دوشنبه (۲۷ مرداد ماه) در استان های گیلان، مازندران، گلستان و شمال استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی می شود فعالیت این سامانه خسارت به شالیزارها، احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و احتمال آبگرفتگی را به همراه داشته باشد بنابراین در چنین شرایطی انتقال محصولات برداشت شده بخصوص شلتوک به مکان های سرپوشیده (در کرانه های خزر) و عدم تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توصیه می شود.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی نسبت به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه (۲۵ مرداد ماه) در استان گیلان و بارندگی توام با وزش باد شدید و کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما خبر داد.

بر اساس هشدار سازمان هواشناسی بر اثر فعالیت این سامانه خسارت به شالیزارها، بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نخواهد بود. از این رو در چنین شرایطی انتقال محصولات برداشت شده بخصوص شلتوک به مکان های سرپوشیده، بازبینی از دیوار استخرهای ماهی گرمابی، عدم اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توصیه می شود.

مهر

 

کلید واژه :

بارندگی

،

شمال کشور

ثبت نظرات
captcha