کد خبر : ۳۴۸۴۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح فاز نخست زنجیره انتقال نفت میادین غرب کارون

فاز نخست زنجیره انتقال نفت میادین غرب کارون، روز (پنجشنبه) به طور رسمی افتتاح و بهره برداری از تلمبه خانه غرب کارون و خطوط لوله خروجی نفت خام سبک و سنگین،…

افتتاح فاز نخست زنجیره انتقال نفت میادین غرب کارون

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از وزارت نفت، فاز نخست زنجیره انتقال نفت میادین غرب کارون به کارفرمایی شرکت مهندسی و توسعه نفت و با بهره مندی از توان پیمانکاران ایرانی، امروز به طور رسمی افتتاح و پس از آن در مراسمی، بهره برداری از تلمبه خانه غرب کارون و خطوط لوله خروجی نفت خام سبک و سنگین، حدفاصل تلمبه خانه تا رودخانه کارون، به شرکت نفت و گاز اروندان واگذار شد.

فرخ علیخانی، معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران، واگذاری بهره برداری از این تاسیسات را در ادامه روند واگذاری بهره برداری میادین غرب کارون به شرکت نفت و گاز اروندان، اقدامی حائز اهمیت خواند و گفت: این روند با تعامل مطلوب شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت نفت و گاز اروندان دنبال می شود تا از این طریق، متن هر چه بهتر و بیشتر بر روی توسعه و اروندان بر بهره برداری متمرکز شوند.

تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در جریان واگذاری این تاسیسات به نفت و گاز اروندان، گفت: تاسیسات انتقال نفت میادین غرب کارون، گلوگاه مهم صادرات نفت به شمار می رود و با توجه به اینکه در آینده بخش قابل توجهی از نفت صادراتی کشور از میادین غرب کارون تامین می شود، این تاسیسات بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: بخش عمده کالاها و تجهیزات استفاده شده در اجرای فاز نخست زنجیره انتقال نفت میادین غرب کارون از محل تولیدات داخلی، تامین و طرح با اتکا به توانمندی پیمانکاران ایرانی اجرایی شده است. 

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز ابراز امیدواری کرد که تعامل این شرکت با شرکت مهندسی و توسعه نفت در تحویل و تحول میادین غرب کارون و تاسیسات مربوطه تداوم یابد.

ایرنا

 

کلید واژه :

نفت میادین غرب کارون

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha