کد خبر : ۳۴۸۴۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

علت کم بودن درمان بیماری های ویروسی

تعداد کمی دارو برای مقابله با ویروس ها کشف شده اما برای مقابله با باکتری ها داروهای موثر بیشتری وجود دارد.

علت کم بودن درمان بیماری های ویروسی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش بیومدیکال ساینس، کارشناسان دانشگاه ملبورن اظهار کردند: شیوع کروناویروس به ما نشان داد، روش های مختلف زیادی برای کشف داروهای موثر در مقابله با ویروس ها وجود دارد که ما باید در مورد آن ها تامل کنیم.

استادیار استوارت رالف، مدیر گروه بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی دانشکده علوم زیست پزشکی دانشگاه ملبورن گفت: ما داروهای زیادی برای انگل ها و باکتری ها داریم  که دارای اهداف بالقوه موثر هستند، اما در مورد ویروس ها موارد زیادی وجود ندارد.

منابع دارویی ما در مقابله با ویروس ها انگشت شمار و شامل فرآیندهای گسسته هستند که مانع تکثیر ویروس ها شده و یا بیماری را متوقف می کنند.

دکتر کریگ مورتون، پژوهشگر ارشد موسسه علوم و بیوتکنولوژی مولکولی Bio۲۱ دانشگاه ملبورن گفت: در مورد کووید-۱۹ داروهای رمدیسیور و دگزامتازون اثرات قابل توجهی در نتایج پزشکی داشتند.

رمدیسیور، دارویی است که تکثیر ویروس را هدف قرار می دهد و باوجوداینکه برای مقابله با ویروس کووید-۱۹ طراحی نشده، اما به نظر می رسد کارایی داشته باشد و دگزامتازون نیز که تعدیل کننده سیستم ایمنی است و درواقع سیستم ایمنی بدن را اندکی کاهش می دهد در بیماران با علائم شدید در یک آزمایش بالینی موفق عمل کرده است.

وی گفت: "با استفاده مجدد از داروهای موجود، می توان به سرعت از روش های درمان احتمالی استفاده کرد تا حداقل بتوان با برخی از آن ها عفونت را کاهش داد تا بهبود بیماران حاصل شود. "

دکتر مورتون در ادامه افزود: اگر از ابتدا در جستجوی یک ترکیب کاملا جدید باشیم، به طور سنتی سه تا پنج سال زمان لازم است که اثربخشی دارو با آزمایش آزمایشگاهی مشخص شود. سپس فرایند آزمایش در افراد به طورمعمول پنج تا ۱۰ سال طول می کشد و صدها میلیون دلار هزینه دارد.

دکتر مورتون خاطرنشان کرد: "در حال حاضر نسبت به ۶ ماه گذشته اطلاعات بیشتری داریم اما هنوز نمی توانیم بگوییم داروی کاملا موثر کدام است و چه موقع واکسنی خواهیم داشت که ازنظر بالینی موثر باشد. "

 

کلید واژه :

دارو

،

بیماری های ویروسی

ثبت نظرات
captcha