کد خبر : ۳۴۸۴۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تلاش برای جایگزینی گندم با ذرت در جیره غذایی دام

طی انتشار فراخوانی از شرکت های دانش بنیان خواسته شد تا ایده های نوآورانه خود را برای جایگزینی گندم با ذرت در جیره دام و طیور ارائه دهند.

تلاش برای جایگزینی گندم با ذرت در جیره غذایی دام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایده جایگزینی گندم مازاد بر مصارف انسانی به جای ذرت در جیره دام و طیور موضوع فراخوان منتشر شده از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در آن از شرکت های دانش بنیان خواسته شده است تا طرح های نوآورانه خود را در زمینه امکان سنجی جایگزینی یک تا دو میلیون تن گندم بوجاری به جای ذرت دانه ای در جیره دام و طیور ارائه دهند. 

بر اساس این فراخوان موضوعاتی مانند "بررسی ابعاد اقتصادی و تحلیل حساسیت طرح در سطح ملی با در نظر گرفتن شرایط  تحریم"، "بررسی پایداری مالی اجرای طرح با توجه به سناریوهای مختلف فنی و قیمتی در بستر سیکل های تجاری قابل پیش بینی برای مواد غذایی" و "اعتبارسنجی داده های زنجیره عرضه گندم از حلقه تولید تا حلقه تبدیل به آرد" مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالان صنعت طیور کشور، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت های جیره نویسی و تهیه خوراک دام و طیور از جمله ذینفعان این فراخوان منتشر شده هستند.

ایسنا

کلید واژه :

جایگزینی گندم با ذرت در جیره غذایی دام

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha