کد خبر : ۳۴۸۴۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برگزاری دوره آنلاین بیوانفورماتیک مقدماتی

انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی دوره آنلاین بیوانفورماتیک مقدماتی را برگزار می کند.

برگزاری دوره آنلاین بیوانفورماتیک مقدماتی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بیوانفورماتیک، دانش استفاده از علوم کامپیوتر و آمار و احتمالات در شاخه زیست شناسی مولکولی است. در چند دهه اخیر، پیشرفت در زیست شناسی مولکولی و تجهیزات مورد نیاز تحقیق در این زمینه باعث افزایش سریع تعیین توالی ژنوم بسیاری از گونه های موجودات شد، تا جایی که پروژه های تعیین توالی ژنوم ها از پروژه های بسیار رایج به حساب می آیند. امروزه توالی ژنوم بسیاری از موجودات ساده مانند باکتری ها تا موجودات بسیار پیشرفته چون یوکاریوت های پیچیده شناسایی شده است. پروژه شناسایی ژنوم انسان در سال ۱۹۹۰ آغاز شد و در سال ۲۰۰۳ پایان یافت و اکنون اطلاعات کامل مربوط به توالی هر ۲۳ کروموزوم انسان موجود است.

بیوانفورماتیک یک دانش بین رشته ای است که شامل روش ها و نرم افزارهایی برای فهم اطلاعات زیستی است. بیوانفورماتیک به عنوان یک دانش بین رشته ای، به منظور تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات زیست شناسی، از ترکیب علوم کامپیوتر، آمار، ریاضی و مهندسی استفاده می کند. به عبارتی دیگر از بیوانفورماتیک برای تجزیه و تحلیل درون کامپیوتریِ مسائل زیست شناسی با استفاده از تکنیک های ریاضی و آمار استفاده می شود.

"مقدمه ای بر تکنولوژی های اُمیکس بیوانفورماتیک و کلینیکال بیوانفورماتیک"، "ژنومیکس"، "پایگاه های اطلاعات اولیه توالی های اسیدآمینه و ساختار فضایی پروتئین ها"، "هم ردیفی توالی ها"، "پایگاه اطلاعاتی ثانویه"، "ترنسکریپتومیکس" و "پیشگویی ساختار دوم و سوم پروتئین" از جمله مطالب آموزشی این دوره است.

دوره بیوانفورماتیک مقدماتی، با حضور بابک باباعباسی، از ۲۷ مردادماه ۹۹، دوشنبه ها ساعت ۱۶ به صورت مجازی در بستر اینترنت برگزار می شود.

علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند  به شناسه تلگرامی M_amin_1375@ مراجعه کنند.

ایسنا

کلید واژه :

دوره بیوانفورماتیک مقدماتی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha