کد خبر : ۳۴۸۴۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آماده بهره برداری شدن فاز یک نیروگاه ۶ مگاواتی شهرک صنعتی شیراز

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع نیروی برق شیراز گفت: فاز اول از نیروگاه ۶ مگاواتی شهرک بزرگ صنعتی شیراز آماده بهره برداری است.

آماده بهره برداری شدن فاز یک نیروگاه ۶ مگاواتی شهرک صنعتی شیراز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا منصوری صبا  افزود: این نیروگاه، یک نیروگاه مولد مقیاس کوچک ۶ مگاواتی است که در فاز اول آن ۴ مگاوات آماده بهره برداری خواهد شد.

منصوری صبا اعتبار هزینه شده برای این نیروگاه را بالغ بر۴۰۰ میلیارد ریال اعلام و ا ضافه کرد: این نیروگاه توسط بخش خصوصی و با همراهی توزیع نیروی برق شیراز و همکاری شرکت رعد فرازان انرژی شیراز طی مدت ۳ سال احداث و آماده بهره برداری شده است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه فاز اول این نیروگاه با ظرفیت ۴ مگاوات آماده بهره برداری است، گفت: برای آماده سازی و احداث این نیروگاه، شرکت شهرکهای صنعتی همکاری و همراهی مناسبی را با سرمایه گذار داشته که قابل قدردانی است.

علیرضا خواجه خاطرنشان کرد: راه اندازی این نیروگاه، برای ۱۰نفر اشتغال مستقیم و ۱۰۰ نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجادکرده است.

وی با اشاره به نگاه توسعه ای این شرکت، گفت: اولین نیروگاه بیوگاز کشور در محل دفن زباله برمشور شیراز راه اندازی و تا کنون نیز تعداد۸ نیروگاه گازی ، دو نیروگاه خورشیدی و ۱۵۰ نیروگاه خورشیدی مختص مشترکین در محدوده این شرکت راه اندازی شده است.

خواجه اضافه کرد: همچنین ۲ نیروگاه گازی و ۲ نیروگاه خورشیدی دیگر نیز در مراحل نهایی احداث قرار دارد و امیدوار هستیم که و ظرف یک ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق شیراز گفت: با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی مددجویان کمیته امداد طرح برکت آفتاب با همکاری آن کمیته اجرا شده است.

خواجه ادامه داد: در این راستا مددجویان  می توانند با معرفی نامه کمیته امداد و اخذ تسهیلات بانکی نسبت به نصب سامانه خورشیدی برپشت بام منازل خود کرده و درآمد حاصل از تولید و تزریق برق به شبکه به حساب آنها واریز می شود در فاز اول تعداد ۴۰۰ درخواست و در فاز دوم نیز ۳۰۰ درخواست در دست اقدام بوده که تعدادی از آنها به بهره برداری رسیده و مابقی نیز در مراحل پایانی است.

خواجه گفت: صنعت برق با فراهم کردن بسترهای مناسب سرمایه گذاری، موقعیت های جذابی برای بخش خصوصی فراهم کرده است.

وی سرمایه گذاری در زمینه احداث نیروگاه های مقیاس کوچک و خورشیدی را مقرون به صرفه اعلام و خاطرنشان کرد: که صنعت برق خرید برق از این نیروگاه ها را تضمین کرده است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق شیراز گفت: بهره برداری از فاز اول مولد مقیاس کوچک شهرک صنعتی بزرگ شیراز، زمینه تامین و توزیع مطلوب و مطمئن انرژی برق را برای صنایع مستقر در این شهرک فراهم خواهد کرد.

خواجه با اشاره به نقش تاثیرگذار نیروگاه های مقیاس کوچک در کاهش تلفات شبکه، پدافند غیرعامل، کاهش گازهای گلخانه ای و متعاقب آن پایداری بیشتر شبکه گفت: با تلاش های انجام شده در این حوزه خوشبختانه استان فارس از جایگاه  مناسبی برخوردار است.

ایسنا

 

کلید واژه :

نیروگاه شهرک صنعتی شیراز

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha