کد خبر : ۳۴۸۴۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس سطح

دستگاه اندازه گیری زاویه یکی از شرکت های دانش بنیان علاوه بر آنکه با استقبال بازار داخلی مواجه شد، توسط این شرکت به دو کشور نیز صادر شد و محققان این شرکت در حال مذاکره برای مونتاژ آن در یکی از کشورهای همسایه هستند.

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس سطح

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید فرشید چینی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان زمینه تحقیقاتی این شرکت را تولید تجهیزات و فناوری های مربوط به سطح دانست و گفت: دستگاه اندازه گیری زاویه تماس از محصولات این شرکت است که تولید و به بازار عرضه شد و موفق به صادرات این دستگاه به چین و ترکیه شدیم، ضمن آنکه رایزنی هایی نیز انجام شده که دستگاه اندازه گیری زاویه تماس در ترکیه مونتاژ و به بازار این کشور عرضه شود.

وی با اشاره به استقبال بازار داخلی از این دستگاه، یادآور شد: تاکنون ۱۱ دانشگاه داخل کشور از جمله دانشگاه های امیرکبیر، تربیت مدرس، شیراز، بناب و تهران از این دستگاه خریداری کردند و ما به ۴۰ دانشگاه نیز خدمات ارائه کرده ایم. 

چینی، یکی از مزیت های این دستگاه را الگوریتم به کار رفته در نرم افزار آن دانست و افزود: این الگوریتم بسیار قدرتمند و کارا بوده و پیش از این جزئیات مربوط به فناوری آن در قالب مقاله ای در نشریات معتبر به چاپ رسیده است، ضمن آنکه این دستگاه، امکان اندازه گیری انرژی سطح جامد را به کاربر می دهد.

به گفته وی در حال حاضر تنها دو کشور آمریکا و آلمان دستگاهی برای تعیین انرژی سطح جامد تولید می کنند و ما سومین کشور هستیم. 

به گزارش ستاد نانو، به زاویه تشکیل شده بین خط مماس رسم شده از نقطه تماس سه فازی و خط تماس مایع و سطح، زاویه تماس گفته می شود. این زاویه معیاری از ترشوندگی سطح ارائه می دهد. برای اندازه گیری زاویه تماس، روش های زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به روش های قطره بی پایه استاتیک و دینامیک اشاره کرد. با استفاده از دستگاه اندازه گیری زاویه تماس می توان ترشوندگی سطح را ارزیابی کرد و از کیفیت خواص سطح پوشش ها اطمینان حاصل کرد.

ایسنا

 

کلید واژه :

صادرات

،

دستگاه اندازه گیری زاویه تماس سطح

ثبت نظرات
captcha