کد خبر : ۳۴۸۴۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش 27 درصدی تلفات ناشی از تصادفات در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در تیرماه امسال ۴۹ نفر براثر تصادفات در استان جانشان را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.

کاهش 27 درصدی تلفات ناشی از تصادفات در مازندران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی عباسی اظهار داشت: آمار متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی در تیر ماه امسال ۴۹ نفر شامل ۴۱ مرد و هشت زن است که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش یافت.

وی تصریح کرد: از کل متوفیات حوادث رانندگی تیر ماه محور برون شهری ۳۲، درون شهری ۱۳ و راه روستایی ۴ نفر را در برمی گیرد و بیشترین فوتی مربوط به شهرهای بابل با هشت مورد، آمل با شش، ساری با پنج و شهرهای رامسر، فریدونکنار و محمود آباد بدون فوتی گزارش شده است.

وی ادامه داد: از این آمار هشت راننده ،۱۶ موتور سوار، هفت سرنشین، ۱۶ عابر و دو مورد هم دوچرخه سوار هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در تیر ماه سال جاری، هزار و ۳۴۱ نفراعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل ۲۰ درصد داشت.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجایی که بیشترین فوتی در جاده های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی با سرعت مطمئنه در کاهش تصادفات مؤثر باشد.

مهر

 

کلید واژه :

تلفات تصادفات

،

مازندران

ثبت نظرات
captcha