کد خبر : ۳۴۸۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشائی ۱۵ هزار متر از حریم سیاه رود قائمشهر

شهردار قائمشهر از آزادسازی ۱۵ هزار متر حریم روخانه سیاه رود در محدوده این شهر بعد از سال ها تلاش خبر داد.

بازگشائی ۱۵ هزار متر از حریم سیاه رود قائمشهر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس صالح زاده  در حاشیه بازدید از پروژه های شهرداری شامل بازگشایی حریم رودخانه سیاه رود، زیر گذر تقاطع غیر همسطح مسجد رسول به کوچکسرا و پارک جنگلی تالار ، افزود : عملیات عمرانی ، خاکبرداری و لایروبی رودخانه سیاه رود پس از آزاد سازی حریم با هدف بازگشایی کنارگذر این رودخانه که شامل دو ضلع این آن می شود ، آغاز شده است.

وی از اراده شهرداری برای تخصیص اعتبار جهت ساماندهی رودخانه هایی که از محدوده شهری گذر می کند ، خبر داد و گفت : آزاد سازی ۱۵ هزار متر از حریم رودخانه سیاه رود طی یک مدت یک ماهه و در یک فاز آزاد شد.

شهردار قائمشهر با اظهار این که رودخانه سیاه رود برای عموم مردم و حفظ گردشگری است ، افزود : شورای اسلامی شهر برای اجرای پروژه کنار گذر این رودخانه حمایت های بسیاری انجام داده است و از این پس بسیاری از ارگان های دولتی در کنار حریم سیاه رود احداث می شود که بار ترافیکی را در سطح شهر کاهش می دهد.

صالح زاده گفت : این پروژه ارزش افزوده املاک و اقتصاد این منطقه را افزایش داده است. این منطقه با این پروژه به سمت توسعه گردشگری پیش خواهد رفت. اجرای  چنین پروژه ها برای رودخانه های سیاه رود و تلار ضرورت دارد.

وی با اعلام این که برای رودخانه تلار هم اقدامات لازمی در دستور کار قرار گرفته است ، افزود : در آینده خبرهای خوبی برای شهروندان در این ارتباط خواهیم داشت.

دعوت از سرمایه گذاران کشورهای غربی برای پارک جنگلی 

شهردار قائمشهر گفت : تعداد پروژه های در حال احداث شهری زیاد است و مردم باید نسبت به آنها اطلاع داشته باشند و رسانه ها می توانند عملکرد شهرداری را به صورت شفاف به اطلاع مردم برسانند.

وی با اظهار این که سیاست شهرداری بر اساس اقدامات زیربنایی و توسعه ای است ، افزود : در این راستا اجرای پروژه هایی را در نظر می گیریم که برای مردم مفید باشد مانند  پروژه پارک جنگلی تالار که لازم است یک سرمایه گذار ورود کند تا اشتغال و درآمد پایدار در شهر ایجاد شود.

شهردار قائمشهر دعوت از سرمایه گذاران کشورهای عربی را برای مشارکت در سرمایه گذاری پارک جنگلی خواستارشد و پیشبرد این پارک را نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست.

زیرگذرها، نیاز فوری قائمشهر 

صالح زاده با اشاره به اینکه اجرای پروژه های تقاطع های غیر همسطح در قائمشهر ضروری است، گفت: این پروژه ها سبب کاهش تصادفات و حفظ سلامت عابرین می شود. شورای اسلامی هم در این راستا حمایت کرد و با مجوز شورای ترافیک پروژه زیرگذر مسجد رسول به کوچکسرا عملیاتی شد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه ارکان مربوطه شهر نهایت همکاری را داشتند، افزود: هفتم خرداد ماه امسال کلنگ این پروژه به زمین زده شد و تاکنون یکهزار و ۲۰۰ متر انتقال آب صورت گرفت.

او ادامه داد : زیرگذر هایی در قائمشهر وجود دارد که به دلیل بارندگی آب در آنها جمع می شود ، اما برای زیرگذر مسجد رسول به کوچکسرا به طول یکهزار و ۱۰۰ متر در مدت ۲ ماه انتقال آب انجام شد و از اینپس با بارندگی آبی در آن جمع نمی شود.

صالح زاده پیشرفت این زیرگذر را در کمتر ازسه ماه بیش از ۶۵ درصد برآورد کرد و گفت : در این پروژه جا به جایی تاسیسات و تملک اراضی بسیار مهم است که با همت پرسنل شهرداری و پیمانکار مناسب در مرحله عملیاتی است.

وی افزود : ۳۶ متر زیرگذر داریم که در فاز انتهایی این پروژه که ۹ متر است ، باقی مانده و در مدت ۱۰ روزآینده به پایان می رسانیم.

شهردار قائمشهر گفت : اجرای این پروژه کار بسیار بزرگی بود که اقدامات سخت اعم از جا به جایی تاسیسات و تملک املاک و غیره انجام شد. خیلی از کسبه و خانواده های ساکن این منطقه در اجرای این پروژه زحمت بسیاری کشیدند تا مشکل ترافیکی آن برطرف شود.

ایرنا

 

کلید واژه :

حریم سیاه رود قائمشهر

،

بازگشائی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha